Толока в “Затишній домівці”: облаштувати прилеглу територію
Весняні прибирання в місті тривають. Відбулася толока і в Центрі соціальної підтримки дітей та сімей “Затишна домівка”. До прибирання долучилися не лише працівники закладу, а і його мешканці. В “Затишній домівці” завжди комфортно не лише всередині, а й на прилеглій території, а відтепер – стало ще краще. Більше – у матеріалі.
З самого ранку працівники та мешканці Центру соціальної підтримки дітей та сімей “Затишна домівка” – з мітлами, відрами та граблями в руках. Незважаючи на те, що тут завжди гарно та прибрано, роблять прилеглу територію ще комфортнішою. Поки одні підмітають, інші обрізають кущі та дерева, а ще поливають щойно висаджені квіти. Їх на території “Затишної домівки” тепер дуже рясно. Своїм ароматом, коли заквітнуть, радуватимуть, зокрема, конвалії та іриси. З самого ранку разом з усіма з мітлою на подвір’ї і мешканка закладу Юлія.
“Совмєстна робота, тут часто совместні роботи, заохочують, – каже вона. – Цікаво, разом работать, хочеться допомагать іменно. Замітала, допомагала мусор збирати, саджали квіти. Совмєсна робота допомагає, спілкуєшся,
трошки відпочиваєш, хоч і працюєш, релакс получаєш.”
Юлія розповідає, мешкає тут вже півроку, проживає в “соціальній квартирі”. Дівчина каже, задоволена умовами, які створені в закладі.
Також у закладі є чудовий дитячий та спортивний майданчики. Окрім мешканців, ними із задоволенням користуються і люди, які проживають поруч, розповідають у центрі.
“До нас на спортивний ігровий майданчик можуть приходити люди похилого віку, молодь, яка може позайматися на спортивних тренажерах, – каже директорка Центру соціальної підтримки дітей та сімей “Затишна домівка” Світлана Адаменко. – Дітки можуть скористатися нашими гірками та качелями. Дуже позитивно ставимося до людей, які приходять на нашу територію, та просимо дотримуватися режиму тиші, просимо не сорити на території.”
Нині в “Затишній домівці” мешкають 17 людей, переважно мами з дітками. П’ятеро постояльців – в “соціальній квартирі”. В центрі вони проживають безплатно. Також передбачена послуга підтриманого харчування. Видаються продукти, які мешканцям потрібно лише приготувати. Мами з дітками можуть тут проживати до року, діти-сироти – близько півтора року.
“Мами, які сюди потрапили, постраждали від домашнього насильства, мами, які не мають коштів винаймати житло, ВПО без документів, – розповіла начальниця Служби (управління) у справах дітей ЗМР Наталія Сиворакша. – Тому задача працівників центру була відновити документи, служба долучилася, допомогти зареєструвати дітей, щоб діти були при мамі. Без роботи психолога не обходиться жодного дня: постійні консультації, допомога, реабілітація. Наша задача – повернути мам на самостійне життя саме до домівки.”
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі