Колгоспний сервіс столиці: в окупованому Мелітополі скаржаться на повну відсутність туалетів (фото)

Окупанти гучно назвали Мелітополь тимчасовою столицею Запорізької області, але сервіс у місті залишився на рівні колгоспу - туалети зачинені, торгові центри працюють до 17:00.

Незважаючи на заявлений статус «столиці Запорізької області», окупований Мелітополь продовжує жити за сільськими мірками - у прямому сенсі цього слова. Громадські туалети - розкіш, а графік роботи торгових центрів нагадує сільський кіоск. Городяни скаржаться, що навіть у найпопулярніших ТЦ - «Кварталі» і «Пасажі» - неможливо потрапити в туалет.

Деякі вбиральні зачинені на замок, інші в кафе доступні тільки за «заповітним ключем», який видають виключно «своїм» або клієнтам після замовлення. Платні ж туалети часто перебувають у стані, м'яко кажучи, антисанітарії.

«Поки окупанти рапортують, що Мелітополь - столиця, ми тут »сову на глобус натягуємо". Коли в нашій «столиці» торгові центри працюватимуть хоча б до 19.00, а не до 17.00, як магазини в селах? І туалети для відвідувачів торговельних центрів коли з'являться, щоб вони не були просто в наявності зачинені й недоступні для відвідувачів, а функціонували? Навіть у найпопулярніших - у «Кварталі» та в «Пасажі» - немає можливості в туалет людині сходити, навіть за гроші. Якийсь сервіс для столиці трохи дивний. Ціни натягують, як сову на глобус, а елементарних умов немає." - обурюється мешканка міста.

скрін мелітопольський паблік

З 1 березня на ринках Мелітополя окупаційна влада встановила тариф: 15 рублів за одне відвідування туалету. Водночас, за російським законодавством, безоплатні вбиральні мають бути в місцях масового скупчення людей - на вокзалах, у торговельних центрах із фуд-кортами та на ринках. Однак на ділі, за словами городян, більшість туалетів або закриті, або вимагають оплати, або перебувають у критичному стані.

"А куди ж подівся громадський туалет із Кіровського ринку? Він зараз існує? На ринку має бути туалет!" "На Кірова мене мало не притиснуло - насилу знайшли, де можна сходити. На весь центр міста - два туалети, що працюють, і то з боєм туди потрапляєш. Ми що, в кам'яному столітті живемо?" - ділиться місцева мешканка.

Тема викликала бурхливу дискусію в міських пабліках. Люди іронізують, що Мелітополь став «колгоспною столицею», де елементарні умови - рідкість.

"Колгосп-столиця, де ціни московські, а сервіс сільський. Навіть аптеки і транспорт працюють за графіком, як у глибинці - до 19:00. Зате пивнухи до 20:00", - коментує один із підписників.

"Та які ТЦ, якщо у нас навіть до лікаря не потрапиш. Столиця регіону це, звичайно, дуже голосно сказано. Обласний центр, в якому немає ні чорта. З відгуком згодна. Туалетів і загалом по місту немає, що, звичайно, ненормально."

скрін мелітопольський паблік

Деякі мелітопольці і зовсім пропонують звертатися до Росспоживнагляду, але більшість впевнена - ефекту не буде. Адже все, що відбувається, - наочна ілюстрація хаосу і безправ'я в захопленому місті. З настанням тепла ситуація загрожує погіршитися.

"Хотілося до всього цього з приводу туалетів додати за міський парк, у будні були з дітьми, туалети за гроші зачинені, а безплатні у вигляді залізних будиночків загиджені дірки доверху, з двох один взагалі завірений зварюванням. Скільки народу в парку гуляє щодня.", - розповідає одна з мешканок міста.

Поки окупанти малюють нові «столичні» вивіски і звітують про «розвиток регіону», люди залишаються без елементарного - можливості по-людськи справити нужду.

Джерело: РИА-М