У Запоріжжі відбувся турнір зі швидких шахів для ветеранів та військових
Міський турнір зі швидких шахів відбувся у Запоріжжі. Учасниками змагань стали ветерани бойових дій та нинішні військовослужбовці. Детальніше - "ЗаБор".
Так, 22 квітня поціновувачі гри в шахи зібралися у запорізькому шаховому клубі «Думка». Метою зустрічі було не тільки здобути перемогу, але й просто провести час в колі однодумців та побратимів.
Турнір організували за підтримки Запорізької обласної Федерації шахів, громадських організацій, а також за участі народних і міських депутатів.
Як зазначають організатори та самі учасники турніру, змагання відбулися у дружній, підтримуючій атмосфері, де шахи стали не лише способом суперництва, а й терапією — можливістю заспокоїтись, сконцентруватися та відволіктись від складної реальності.
За словами народного депутата України та віце-Президента обласної Федерації шахів Сергія Штепи, який підтримав турнір і зіграв дружню партію з його переможцем, такі заходи вкрай важливі.
«Заведено казати, що змагання пройшли в дружній атмосфері, – і це дійсно так! За шаховими дошками зібралися люди, яких об’єднує не лише любов до інтелектуальної гри,
але й спільні цінності, щирий патріотизм та досвід боротьби за Україну» – поділився враженнями на своїй сторінці в соцмережі Сергій Штепа.
Організатори вирішили провести турнір у форматі швидких шахів, аби надати змаганню невимушеного характеру. Такий формат зробив гру більш жвавою, захопливою і водночас доступною для всіх охочих незалежно від рівня майстерності.
Так, швидкі шахи – це формат шахової гри, де кожному гравцеві дається обмежений час на всю партію, зазвичай від 10 до 30 хвилин. Це дійсно робить гру динамічнішою та емоційнішою порівняно з класичними шахами, в яких партії можуть тривати по 3-4 години.
Тим не менш, на думку голови Ради ветеранів Запоріжжя Михайла Пирога, будь-який вид гри в шахи – це чудова руханка для мозку.
«Шахами я не займаюсь, просто вмію трошки грати. Не на професійному рівні, але це саме та гра, яка дозволяє упорядкувати думки, заспокоїтись, відволіктись від чогось, що може турбувати, напружувати і зосередитись на чомусь конкретному – на шаховій партії. Тому впевнений, що грати в шахи повинні всі. Це така руханка для розуму, для мозку.
І навіть коли ми повертаємось до мирного життя, важливо мати щось, що дозволяє мислити стратегічно, будувати плани, бачити кілька кроків уперед – такою справою є шахи», – підкреслив Михайло Пирог, який також прийняв участь у турнірі зі швидких шахів.
Варто зазначити, що метою подібних заходів є не тільки спортивне змагання, але й допомога у соціалізації та реабілітації ветеранів.
«Ми розуміємо, що військові знаходяться в постійній напрузі. Навіть ті, хто вже повернулися з війни, не можуть повністю розслабитися – вони продовжують хвилюватися за побратимів, які залишаються на фронті, за все, що відбувається в країні.
Тому ми вирішили провести турнір, аби дати можливість цим людям просто поспілкуватися, побачити знайомі обличчя, відчути підтримку, згадати, що вони не самі. Шахи — це не тільки про гру. Це про взаєморозуміння, про спільність, про душевний зв’язок», – зазначає Сергій Штепа. – «Я вважаю, що і держава, і місто, і кожен громадянин повинні робити все, аби підтримати наших ветеранів. Завдяки ним ми сьогодні маємо змогу жити під мирним небом, працювати, грати в шахи. І коли війна завершиться, багато людей повернуться до цивільного життя. Їм буде потрібно щось більше, ніж просто житло чи робота — їм потрібно буде знову навчитися жити. Такі заходи — це початок цього процесу».
Зазначимо, що турнір підтримали Запорізька обласна федерація шахів на чолі з Геннадієм Фуксом, її віце-Президент та народний депутат України Сергій Штепа, депутат Запорізької міської ради Жан Буров, громадські організації «Захист держави», «100 відсотків життя», а також благодійний фонд «Рубікон волі» Івана Мінченка.
Переможцем турніру став Олександр Єрмаков, ветеран, який захищав Україну як після повномасштабного вторгнення, так і в часи АТО. Він виграв всі 9 партій з 9 можливих.