Нові сенси - що зараз знаходиться у найвідоміших історичних будівлях Запоріжжя
Зберігати архітектурну спадщину — важливо. Але не менш важливо — вдумливо її переосмислювати, відкривати нові сенси та можливості для життя в сучасному містіУ Запоріжжі це вдається завдяки спільним зусиллям — міста, бізнесу, громадських ініціатив та активних мешканців. Разом вони надають знайомим будівлям нове звучання.
Про те як історія знаходить нові форми в нашому місті, розповіли на сторінці Музею Архітектури Запоріжжя у фейсбуці. Що зараз знаходиться у кількох історичних будівлях Запоріжжя - на слайдах нижче.
Читайте також: Як виглядав престижний генделик для запорізьких роботяг 60 років тому – фото
Одна з цікавих будівель Соцміста заховалась у дворах на вулиці Фанатській, 11.
Сьогодні у цій будівлі розміщується нещодавно відкритийЗапорізький міський молодіжний центр- тут проходять лекції, майстер-класи, кінопокази та інші події. Але історія будівлі почалася задовго до відкриття центру, ще у 1930-ті роки.
Колись на першому поверсі справа у будинку № 151 проспекту Соборного розміщувалось кафе "Маленький Париж". Його знала богемна публіка навіть далеко за межами Запоріжжя.
Під час повномасштабної війниворог розбив вщент частину цього будинку ракетою, це сталось 6 жовтня 2022 року.На жаль, загиблих під час обстрілу людей не повергнеш і це є найбільшою втратою. Тепер в історії цього місця є, на жаль, і такі сумні спогади.
Історичний будинок за адресою Соборний, 58 свого часу був тією будівлею, де розміщувалися магазини, банки та заклади громадського харчування. Зараз він зберіг свій історичний вигляд, а на першому його поверсі і досі розміщуються кафе та магазини.
П'ятиповерховий паровий млин Германа Нібура, що знаходиться за адресою Сергія Серикова, 30, свого часу був найвищим промисловим об'єктом Олександрівська.
Ця будівля збереглася і до сьогодні майже у первинному вигляді. Щобільше, її внесли до переліку державних пам'яток України. Тут запорізькі підприємці облаштували тайм-кафе, коворкінги, мотомайстерню тощо.
Раніше ми розповідали, як на головному проспекті Запоріжжя з'явилися будинки-близнюки, які тепер називають "воротами міста".