ЗМІ: США розраховують на післявоєнний спільний бізнес із Росією в енергетиці та металургії

DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd" xml encoding="utf-8" ?Адміністрація Дональда Трампа розглядає співпрацю в російському енергетичному секторі як ключовий елемент угоди з РФ щодо припинення вогню в Україні. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

Спільні проєкти в Арктиці, а також у видобутку нафти, газу і рідкоземельних мінералів розглядаються як варіанти партнерства між США і Росією в рамках мирного врегулювання, повідомили співрозмовники Bloomberg.

За словами джерел Bloomberg, США розглядають економічні стимули як ключовий елемент переконання Володимира Путіна в необхідності мирної угоди. Публікація Трампа в соцмережі Truth Social 20 квітня це підтверджує. Тоді американський президент написав, що, якщо Росія і Україна досягнуть угоди, «ТОДІ ВОНИ ПОЧНУТЬ ВЕСТИ ВЕЛИКИЙ БІЗНЕС ІЗ СПОЛУЧЕНИМИ ШТАТАМИ АМЕРИКИ» (збережено стилістику поста).

Росія складає список проектів і активів, які можуть зацікавити США, розповіли Bloomberg співрозмовники в Москві, які працюють над пропозиціями.

Ідеї збирає глава РФПІ Кирило Дмитрієв, який став ключовим переговірником на переговорах зі США. Обидві сторони зараз не обговорюють планів безпосередньо, кажуть джерела.

США і Росія, за даними Bloomberg, обговорювали варіанти участі американських інвесторів у виробничих і транспортних активах, які могли б відновити частину російського експорту енергоносіїв до Європи. Зокрема чиновники Білого дому неофіційно вивчали можливість роботи з Росією щодо відновлення поставок природного газу в Європу, які були зупинені Україною цього року, повідомили два співрозмовники. У березні Bloomberg писав, що США висловили зацікавленість у роботі з Росією над проєктами в Арктиці та співпраці з «Газпромом». А цього тижня повідомлялося також, що Білий дім обговорює зняття санкцій з газопроводу «Північний потік-2».

Продаж часток в енергетичних проєктах або компаніях є кращим для американських бізнесменів, близьких до Трампа, оскільки це може полегшити торгівлю і транскордонні платежі, сказав топменеджер однієї з державних структур, що працюють з «Газпромом» і «Роснефтью». При цьому він обмовився,

що висловлює особисту думку.

Одним із проєктів, у яких віталася б участь США, може стати розробка родовища Томтор у Якутії, сказав Bloomberg один із людей, близьких до російського уряду. Одне з найбільших у світі родовищ рідкісноземельних металів, зокрема ніобію, належить спільному підприємству ICT Group Олександра Несіса і «РТ-Глобальні ресурси» «Ростеха». Розробка була припинена після вторгнення Росії в Україну, оскільки санкції перешкоджали доступу до необхідних технологій. За словами людини, знайомої з ситуацією, участь США в проєкті може допомогти розв’язати проблему із санкціями.

Якщо обговорювані угоди буде реалізовано, то американські компанії стануть відігравати важливу роль у постачанні газу, нафти й електроенергії з Росії та України, зокрема в Європу, повідомляє видання.

Джерело: Inforesist