Публічні коментарі, що надіслані до Білого дому, щодо політики ШІ стосуються авторського права та тарифів

Окремі особи, галузеві групи та органи місцевого самоврядування надіслали до Білого дому понад 10 000 коментарів щодо національної політики щодо штучного інтелекту, яка ще триває, також відомої як План дій щодо штучного інтелекту. Офіс Білого дому з науково-технічної політики (OSTP) опублікував текст документів у форматі PDF на 18 480 сторінках.

Коментарі, які стосуються різноманітних тем, від авторського права до шкоди для навколишнього середовища центрів обробки даних штучного інтелекту, надходять у той момент, коли президент Дональд Трамп і його союзники змінюють пріоритети уряду США щодо штучного інтелекту.

У січні президент Трамп скасував розпорядження колишнього президента Джо Байдена щодо штучного інтелекту, яке доручало Національному інституту стандартів і технологій створювати інструкції, які допомагають компаніям виявляти — і виправляти — недоліки в моделях, зокрема упередження . Критики в союзі з Трампом стверджували, що вимоги до звітності були обтяжливими та фактично змушували компанії розкривати свої комерційні таємниці.

Невдовзі після скасування виконавчого наказу щодо штучного інтелекту Трамп підписав наказ,

який наказує федеральним агентствам сприяти розвитку штучного інтелекту, «вільного від ідеологічних упереджень», що сприяє «процвітанню людини, економічній конкурентоспроможності та національній безпеці». Важливо, що в указі Трампа не згадується боротьба з дискримінацією ШІ, яка була ключовим принципом ініціативи Байдена.

Коментарі, надіслані до Білого дому, чітко пояснюють, що поставлено на карту в перегонах ШІ.

Кілька коментаторів стверджували, що штучний інтелект є експлуататорським, одним словом, навчався на роботах творчих людей, які не отримують компенсації за їхні мимовільні внески, і звернулися до адміністрації Трампа з проханням посилити регулювання авторського права. З протилежного боку коментатори, такі як компанія венчурного капіталу Andreessen Horowitz, звинуватили правовласників у створенні перешкод на шляху розвитку ШІ.

Кілька компаній зі штучного інтелекту, включаючи Google і OpenAI , також наполягали на більш дружніх правилах щодо навчання ШІ в попередніх коментарях до Плану дій щодо ШІ.

Петиції від таких організацій, як Americans for Prosperity,

The Future of Life Institute та American Academy of Nursing, підкреслювали важливість інвестицій у дослідження в той час, коли федеральний уряд скорочує наукові гранти. Фахівці зі штучного інтелекту розкритикували нещодавнє скорочення адміністрацією Трампа надання наукових грантів і, зокрема, скорочення, яке підтримує Департамент ефективності уряду мільярдера Ілона Маска.

Деякі коментатори Плану дій щодо штучного інтелекту націлилися на масштабні тарифи адміністрації Трампа на іноземні товари, припускаючи, що вони можуть зашкодити внутрішнім зусиллям щодо штучного інтелекту. Коаліція центрів обробки даних, торгова асоціація, що представляє сектор центрів обробки даних, каже, що тарифи на компоненти інфраструктури «обмежать і сповільнять» інвестиції в штучний інтелект США. В іншому місці Рада індустрії інформаційних технологій, правозахисна група, членами якої є Amazon, Intel і Microsoft, закликала до «розумних» тарифів, які «захищають національні галузі без ескалації торгових воєн, які шкодять споживачам».

Лише в кількох коментарях згадується «цензура штучного інтелекту»,

яка є головною темою для багатьох близьких людей Трампа. Ілон Маск і «цар» криптовалюти та штучного інтелекту Девід Сакс стверджували, що популярні чат-боти цензурують консервативні точки зору , причому Сакс виділив ChatGPT як неправдивий щодо політично чутливих тем.

По правді кажучи, упередженість у ШІ є нерозв’язною технічною проблемою. ШІ-компанія Маска, xAI, сама намагалася створити чат-бот, який не схвалює одні політичні погляди над іншими.

Останніми місяцями президент Трамп активізував зусилля зі створення команди з розробки політики щодо ШІ.

У березні Сенат підтвердив обрання Трампом на посаду директора OSTP Майкла Краціоса, який зосереджувався на політиці ШІ в OSTP під час першого терміну Трампа. Наприкінці минулого року Трамп призначив колишнього венчурного капіталіста Шрірама Крішнана старшим політичним радником Білого дому з питань ШІ.

Джерело: internetua