США погодилися надати гарантії безпеки "коаліції охочих" – The Telegraph
США неофіційно погодилися надати гарантії безпеки європейським країнам, які планують надіслати своїх військових в Україну для стримування Росії після припинення вогню. Йдеться про розвідувальну та матеріально-технічну допомогу. Про це повідомляє The Telegraph із посиланням на неназваних британських високопосадовців.
Обговорюється підтримка європейського контингенту на землі, у повітрі та на морі. Поки що переговори ведуться у приватному порядку.
Як повідомляє видання, прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармердва місяці тиснув на президента США Дональда Трампа щодо таких гарантій.
У коментарі The Telegraph прем'єр Британії підтвердив, що прогрес у питанні гарантій безпеки від США є.
"Тривають дискусії, і він [Трамп] неодноразово казав, що буде за нас, як ви знаєте. І я чітко сказав, що це важливий компонент того, що нам потрібно зробити", – сказав Стармер.
Однією з обговорених форм американської допомоги є обмін розвідданими. Інша – матеріально-технічне забезпечення.
Європейським літакам, військовим кораблям і військовим на землі знадобляться ланцюги постачання і допомога в розумінні переміщень Росії в Україні та за її межами,
зазначає видання.
Чи будуть Сполучені Штати втручатися, якщо військові "коаліції охочих" зазнають нападу з боку Росії, залишається невідомим.
Раніше Трамп відмовився прямо пообіцяти, що Вашингтон буде готовий прийти на допомогу європейським союзникам, якщо вони зазнають нападу російських військ під час забезпечення миру в Україні.
- 17 квітня у Парижі пройшла перша зустрічукраїнської делегації з партнерами щодо припинення вогню та гарантій безпеки для України.
- На зустрічі делегації України, США, Франції, Великої Британії та Німеччини погодилися що повне й безумовне припинення вогню має стати першим етапом на шляху до сталого миру.
- Представники країн "коаліції рішучих" на зустрічі в Чехії 25 квітня підтвердиливажливість забезпечення припинення вогню до початку переговорів про довгострокове мирне вирішення конфлікту.