Посол РФ знову прийшов без запрошення на пам'ятні заходи у Німеччині

Росія намагається використати 80-ту річницю визволення Європи від нацизму в своїх пропагандистських цілях і для виправдання своєї війни проти України, тому в Німеччині не раді участі представників РФ у пам'ятних заходах, які наразі масово проводяться у ФРН.

Про це сказала заступниця речника Федерального уряду Німеччини Крістіне Гоффманн на брифінгу 25 квітня, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми шануємо пам'ять того, яких страждань зазнав Радянський Союз з боку німців під час Другої світовій війні, та їхній внесок (у перемогу над нацизмом). І це залишається недоторканим. Але ми з великим занепокоєнням бачимо, що в Росії, а також у Білорусі, минуле інструменталізується заради поточних політичних цілей», - заявила Гоффманн.


За її словами, занепокоєння викликає і те, що саме минуле, за яким був довгий і складний процес примирення, часто служить наразі не для примирення, а для розділення та виправдання російської агресії проти України. В Берліні ставляться до цього «дуже критично».


Заступниця речника не стала коментувати нещодавні заяви російського посла в ФРН та його участь 25 квітня у відзначенні 80-річчя історичної зустрічі між радянськими та американськими солдатами в Торгау на Ельбі. Посла Сергія Нечаєва не було запрошено, але він все одне прибув на урочистості в п'ятницю з незмінною георгіївською стрічкою, заявивши, що почувається цілком комфортно. Напередодні він закликав Бундестаг та майбутній уряд ФРН визнати злочини Третього Рейху та його пособників проти народів колишнього СРСР геноцидом.

Це не перший випадок,

коли російський посол бере участь у заходах у зв’язку з ювілеєм завершення Другої світової війни попри рекомендацію МЗС Німеччини не запрошувати російських і білоруських дипломатів.

Речник Міністерства закордонних справ ФРН Себастьян Фішер заявив журналістам з цього приводу, що Німеччина взяла на себе відповідальність за жахливі злочини націонал-соціалістичного режиму та зобов’язується належним чином вшанувати пам’ять його жертв у всіх країнах, але водночас чітко відкидає пропагандистське використання Росією Другої світової війни як виправдання її агресивної війни проти України.


«Ми зобов’язуємося належним чином вшанувати пам’ять жертв Другої світової війни, особливо радянських жертв, які можуть бути росіянами, українцями, білорусами, казахами чи киргизами... Але проти чого ми виступаємо – це проти пропагандистської інструменталізації. Ми виступаємо проти ревізіоністських спотворень історії, які походять від російської та білоруської пропаганди. Цього вимагає повага до жертв. І заяви російського посла не змінюють цієї думки», - заявив Фішер.

Він також вказав на неприйнятність спроб провести зв’язок між поразкою націонал-соціалізму й визволення Німеччини та ситуацією в Україні,

яку російська пропаганда часто ототожнює з нацистським режимом у Німеччині.

Фішер зазначив, що МЗС чітко доніс російському посольству свою позицію щодо небажання бачити офіційних представників влади на заходах, присвячених річниці завершення Другої світової війни. Водночас, визнав дипломат, за організацію заходів відповідає влада на місцях.

Як повідомляв Укрінформ, за словами речника федерального уряду ФРН Штеффена Гебештрайта, у Німеччині вважають, що не слід запрошувати представників російської влади та дипкорпусу на різноманітні меморіальні заходи, пов’язані із завершенням Другої світової війни.

Посол РФ Сергія Нечаєв цього місяця взяв участь, попри небажання організаторів, у меморіальному заході на Зееловських висотах на схід від Берліна, де в найбільшій битві Другої світової війни на німецькій землі загинуло близько 33 тисяч червоноармійців, а також 16 тисяч німецьких і 2 тисячі польських вояків.

Посол України в ФРН Олексій Макеєв різко розкритикував цю акцію, особливо образившись на те, що Нечаєв мав на піджаку георгіївську стрічку — військовий знак Росії.

Бундестаг не запросив представників Росії та Білорусі на основний меморіальний захід у парламенті, який відбудеться 8 травня, в день завершення Другої світової війни.

Джерела: BlackSeaNews +1 схожа