В іноземців перевірять податки в Іспанії: Порошенку приготуватися

Іноземців, які мають посвідку на проживання в Іспанії, зобов’яжуть звітувати про доходи, втому числі ті, які вони отримують від дистанційної роботи або активів, розміщених за межами країни.

Про те, що уряд має намір посилити податкову політику щодо іноземців, неодноразово заявляла останніми тижнями перший заступник очільника кабінету та міністр фінансів Марія Хесус Монтеро. Цей намір відображено і в нещодавно опублікованому «Плані податкового контролю у 2025 році» пише «Закон і Бізнес».

Громадяни зарубіжних країн, які постійно живуть в Іспанії, зобов’язані декларувати свої доходи та сплачувати податки, незалежно від того, де розташоване джерело цих доходів — в Іспанії чи на батьківщині. Відповідний закон було ухвалено ще у 2006 році, хоча, за словами іспанських експертів, за його виконанням не було належного контролю.

Причому від подання податкової декларації не звільняються і громадяни країн, з якими Іспанія має угоди про уникнення подвійного оподаткування.

Залежно від положень, зафіксованих у цих угодах, іноземець або зовсім звільняється від іспанського податку на доходи,

які отримують на батьківщині, або має сплатити його частину. При цьому розрахунки мають проводитися за іспанським законодавством: нараховуватись в євро за прогресивною шкалою, тобто залежно від суми доходу. Ставка прибуткового податку Іспанії коливається від 19 до 47%.

Як зазначає DW кроки в галузі оподаткування, до яких вдається уряд, продиктовані «несприятливою фінансовою ситуацією в країні». Йдеться про зниження доходів скарбниці через складнощі в економіці та необхідність збільшити бюджетні витрати, зокрема, на потреби армії.

Як зазначають експерти, зрозуміло, іспанські податківці не зможуть одночасно зайнятися всіма іноземцями, які мають дозвіл на проживання. Як передбачає «План податкового контролю», в першу чергу, вони звернуть увагу на осіб, які «придбали в Іспанії особливо дорогу власність», включаючи вілли на престижних курортах, автомобілі дорогих марок, яхти і так далі, тобто «напевне, мають солідний дохід на батьківщині». Потім черга дійде і до осіб середнього достатку.

Всім їм спочатку буде запропоновано добровільно задекларувати свої доходи та сплатити податки. Для виявлення порушень іспанці мають намір співпрацювати із закордонними податковими службами.

Чекають, за словами експертів, на неприємності й тих іноземців, хто в намаганні заощадити на податках і приховати належність нерухомості, набував її нібито для бізнесу. Наприклад, як відомо, журналісти знайшли віллу на березі моря, придбану в Іспанії Петром Порошенком під час його перебування на посаді голови ради Нацбанку, але оформлену на його фірму Feruvita SL щоб уникнути декларування. Тож іспанська податкова зверне увагу на таку нерухомість у першу чергу.