Послів РФ та Білорусі не запросили на захід у пам'ять про Другу світову війну в німецькому парламенті
Німецький парламент не включив послів Росії та Білорусі до списку запрошених на спеціальне засідання 8 травня, присвячене 80-й річниці закінчення Другої світової війни в Європі, повідомив у четвер представник законодавчого органу, пише Reuters.
Це рішення свідчить про дискомфорт у Німеччині з приводу того, як слід розглядати роль Росії у визволенні Європи від нацистського терору в ювілейний рік, з огляду на те, що президент Володимир Путін використовував спадщину Другої світової війни для виправдання свого вторгнення в Україну.
У заяві, що пояснює цей крок, представник Бундестагу послався на оцінку федерального уряду, додавши: «Ця оцінка призвела до того, що посли Російської Федерації та Білорусі, серед інших, не були запрошені». Прессекретар не уточнив, про що йшлося.
Посольства Росії та Білорусі в Берліні не одразу відповіли на запити електронною поштою з проханням про коментар.
Представники інших посольств приєднаються до німецьких законодавців на заході в пленарній палаті Бундестагу, присвяченому закінченню війни, а разом з нею і завершенню кампанії насильства і геноциду нацистської Німеччини в Європі.
Гостей з-за кордону не було запрошено, сказав прессекретар.
Представник посольства України в Берліні заявив, що посол України «звичайно ж» відвідає захід, і привітав рішення Бундестагу не запрошувати російського посла.
«Це було єдино правильне рішення», – сказав прессекретар у заяві, надісланій електронною поштою агентству Reuters.
У середу російський посол Сергій Нечаєв відвідав пам'ятний захід у східному місті Зеелоу, незважаючи на попередження уряду про спроби Москви «інструменталізувати» заходи, присвячені 80-й річниці.
Пам'ятні заходи були присвячені битві за Зеєловські висоти, одному з останніх боїв війни перед маршем радянської армії на Берлін і капітуляцією Німеччини в травні 1945 року. Щонайменше 30 000 радянських солдатів загинули в одному з найважчих боїв для Червоної армії, що складалася, зокрема, з росіян, українців і білорусів.
У середу російське державне інформаційне агентство РІА з посиланням на офіційного представника МЗС РФ Марію Захарову заявило, що ідея Німеччини вислати російських і білоруських дипломатів з ювілейних заходів є образою з боку «ідейних спадкоємців і прямих нащадків» тих, хто здійснював гітлерівські вбивства.