Жіночий екіпаж в невагомості: як світ відреагував на політ у космос Лорен Санчес з подругами

У понеділок, 14 квітня, екіпаж із шести американок вирушив у суборбітальний політ. Цей політ став перший із 1963 року, що складається виключно із жінок. У ньому взяли участь журналістка Лорен Санчес, попспівачка Кеті Перрі, науковиця-дослідниця біоастронавтики Аманда Нгуен, колишня вчена з ракет NASA Айша Боу, журналістка Гейл Кінг та продюсерка Керіанн Флінн. Літали космічні туристки на борту New Shepard компанії Blue Origin, яка належить одному з найбагатших людей в світі Джефу Безосу та нареченому учасниці екіпажу Лорен Санчес. Ця подія активно висвітлювалась та призвела до активного обговорення, зокрема, і до появи мемів та теорії, що польот насправді був сфабрикованим, а також критики учасниць, повідомляє I-VIN.INFO.

Компанія Blue Origin заснована Джеффом Безосом. Із 2021 року вона займається відправленням туристів у космос. За цей час вже 52 людини побували в суборбітальному просторі, зокрема, і сам Безос. А минулого тижня перетнула лінію Кармана (умовна межа між атмосферою Землі і космосом) і наречена Безоса Лорен Санчес разом із іншими п'ятьма жінками.

Цей політ до космосу викликав багато суперечностей, запитань та мемів. Сам політ тривав трохи більше 10 хвилин, а екіпаж місії NS-31 перебував в невагомості лише три хвилини. За цей час вони встигли побачити Місяць і Землю з космосу та попозувати на камери.

I-VIN.INFO розповідає, що ж так стривожило суспільство.

Костюми

У мережі активно обговорюють костюми учасниць екіпажу та їх зовнішній вигляд. Жінки були у дизайнерських костюмах блакитно-синього кольору, які обтягували їхні фігури. Також під час польоту на них був макіяж та зачіски. Над костюмами працювали Фернандо Гарсіа та Лаура Кім, які є співзасновниками бренду Monse та креативними директорами Oscar de la Renta. Деяким користувачам не сподобалось те, що жінки полетіли в таких сексуалізованих костюмах та з макіяжем.

«Я думаю, що костюми елегантні, але вони також привносять трохи пікантності в космос», - сказала Лорен Санчес.

Кеті Перрі

Перед польотом жінка сказала, що сподівається, що її подорож спонукатиме її доньку та інших досягати зірок у прямому та переносному сенсі. А після подорожі розповіла журналістам,

що її коротка пригода на низькій орбіті була для «жінок майбутнього». Та багато хто не сприйняв слова Перрі і вважає, що це все було заради піару. У мережі активно обговорюють моменти, коли Кеті Перрі позувала в космосі з ромашкою, яку взяла з собою на честь своєї доньки Дейзі (ромашка англійською – Daisy) та після приземлення поцілувала землю. Також під час інтерв’ю журналісти їй сказали, що вона тепер офіційно астронавтка – це теж викликало хвилю обурення та жартів.

За словами інсайдерів, Кеті не шкодує, що полетіла в космос, адже це змінило її життя. Але вона шкодує про те, що з цього зробили публічне видовище і вона отримує багато критики.

Вплив на екологічний стан планети

За інформацією Blue Origin, під час польоту єдиним побічним продуктом згоряння двигуна New Shepard є водяна пара без викидів вуглецю. Але професорка атмосферної хімії та якості повітря в Університетському коледжі Лондона Елоїза Маре, зазначає, що водяна пара також є парниковим газом і є хімічною речовиною, яка не повинна бути у верхніх шарах атмосфери.

«Це змінює хімічний склад стратосфери,

виснажуючи озоновий шар, а також утворює хмари, які впливають на клімат», — каже вона.

Експерти кажуть, що чим більше запускається ракет, тим більше зростає ризик пошкодження озонового шару.

Теорії змов

Прихильники теорій змов зосередилися на нашивці місії NS-31, яку носили пасажирки, стверджуючи, що це насправді сатанинський символ (якщо його перевернути) – зображення козла із перевернутим хрестом.

Також багато в мережі обговорюють і те, що цей польот був несправжнім і знятим на кіностудії, а учасниці польоту плавали в басейні. Доказом для цього використовують момент, коли капсула із жінками приземлилась і двері відчинились зсередини. Потім їх швидко закрили і мільярдер Джефф Безос самостійно відкрив двері в капсулу. Прихильники цієї теорії впевнені, що якби капсула дійсно побувала в космосі, то двері так легко не відчинились, тим паче із середини.

Незважаючи на всю критику, що отримала компанія та жінки, багато людей їх підтримали. У коментарях радіють досягненням сильних жінок та наголошують, що чоловіків за подібні ж речі не критикують.

З усіх людей, що побували у космосі,

кількість жінок становить лише 11 відсотків. Жінки також активно працюють і у STEM-технологіях та їхні досягнення також вплинули на дослідження космосу. Але незабаром ці досягнення у NASA можуть зникнути через політику Дональда Трампа. Згідно з директивою, отриманою 404 Media, співробітникам NASA було наказано «кинути все», щоб очистити публічні сайти від згадок про DEI, корінне населення, екологічну справедливість і жінок у керівництві. Також Трамп планує скоротити бюджет NASA приблизно на 20 відсотків від загального рівня витрат агентства та зменшити витрати на наукові програми агентства майже на 50 відсотків.

«Запропонований бюджет Білого дому, який скорочує науку NASA на 47%, занурить NASA в темну добу», — йдеться в заяві The Planetary Society. Він стверджував, що бюджет призведе до «передчасного припинення десятків активних, продуктивних космічних апаратів» і «зупинки розвитку майже кожного майбутнього наукового проєкту в NASA».

Щоб отримувати новини вчасно підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Головне фото: колаж Лілії Юр

Фото: blue origin та скріншоти із соцмереж

Джерело: iVin