Сполучені Штати забороняють усі харчові барвники нафтового походження (ВІДЕО)

Адміністрація Дональда Трампа оголосила у вівторок про свій намір виключити з продуктів харчування всі штучні барвники, дозволені наразі в Сполучених Штатах. Цей захід підтримали експерти в галузі охорони здоров'я і він став предметом рідкісного політичного консенсусу.

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) «де-факто ліквідує всі харчові барвники нафтового походження в Сполучених Штатах», оголосив на пресконференції його новий глава Марті Макарі.

Загалом до кінця 2026 року буде поступово заборонено вісім синтетичних барвників, одержуваних із нафти, які звинувачують у згубному впливі на здоров'я.

«За останні 50 років американські діти дедалі більше живуть у токсичному супі зі штучних хімікатів», — заявив Макарі раніше, посилаючись на дослідження, що пов'язують ці добавки з гіперактивністю, діабетом і навіть випадками раку.

Попередня демократична адміністрація в середині січня заборонила використання в харчових продуктах іншого штучного барвника під назвою «Червоний 3» у Північній Америці та E127 у Європі. Уже понад 30 років відомо, що ця добавка викликає рак у тварин.

Серед барвників, про які йдеться, «Червоний 40» (у Європі відомий як E129) і жовті «Жовтий 5» (E102) і «Жовтий 6» (E110) — найчастіше використовувані в харчовій промисловості, сказав AFP Пітер Лурі, президент асоціації із захисту прав споживачів Center for Science in the Public Interest (CSPI).

Досі вони були виявлені в тисячах різних харчових продуктів, таких як солодощі, крупи, соуси та напої.

Однак «жоден із них не має жодної поживної цінності», — пояснює Лурі. «Насправді вони слугують лише для того, щоб ввести в оману, змусити продукти здаватися червонішими, блакитнішими, фруктовішими чи привабливішими, ніж вони є насправді». І все це в комерційних цілях.

Ці барвники, як і раніше, дозволені в інших країнах, наприклад у Франції. З 2009 року барвники E102, E104, E110, E122, E124 і E129 мають бути марковані таким чином: «Може чинити небажаний вплив на активність і увагу дітей».

Джерело: Велика Епоха