Китай обіцяє помститися будь-кому, хто спробує його ізолювати (ВІДЕО)

Пекін заявив, що будь-яка країна, яка спробує разом зі США ізолювати Китай у міжнародній торгівлі, зіштовхнеться із заходами у відповідь. Ця погроза прозвучала в той час, як десятки країн висловили намір почати переговори з адміністрацією Трампа. Багато з цих держав — ключові експортні напрямки для китайських товарів.

Водночас віцепрезидент США Джей Ді Венс перебуває з візитом в Індії. У понеділок він обговорив з прем'єр-міністром Моді питання двостороннього співробітництва.

Індія — близький партнер США і важливий союзник у протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. Водночас міністр фінансів США Скотт Бессент, як очікують, проведе торгівельні переговори зі своїми колегами з Південної Кореї та Японії.

До США ж прибули міністри економіки Таїланду, Індонезії та Малайзії. Усі вони прагнуть укласти торгівельну угоду з адміністрацією Трампа.

Це відбувається через кілька днів після того, як минулого тижня Сі Цзіньпін завершив своє турне країнами Південно-Східної Азії. Водночас у фінансовому світі розгорається ще одна битва.

За повідомленням Financial Times,

кілька тижнів томУ Китай почав виводити свої інвестиційні фонди з американських приватних компаній.

Багато керівників бізнесу впевнені, що це відповідь Пекіна на підвищення мит США.

Минулого тижня міністр фінансів США Скотт Бессент не виключив можливості видалення акцій китайських компаній зі списків американських фондових бірж. Це змусило китайський бізнес захвилюватися.

Сьогодні за імпорт у США Китай зобов'язаний платити базові мита розміром 145 відсотків. А деякі товари, наприклад, електромобілі, обкладаються митами розміром до 245 відсотків.

У відповідь Пекін підвищив свої мита на американські товари до 125 відсотків.

Підвищення мит супроводжується цілою низкою взаємних заходів у відповідь Вашингтона і Пекіна. Серед них — експортний контроль, що забороняє відправлення до Китаю передових мікрочипів американського виробництва, а також блокування постачань до США китайських рідкісноземельних мінералів.

Джерело: Велика Епоха