Стратегічні кроки Китаю на тлі торгівельних суперечок між США та ЄС (ВІДЕО)

Поки торгова війна між США і Китаєм триває, Пекін планує нові заходи. Так, компартія Китаю намагається посварити Євросоюз і Вашингтон, а також налагодити відносини з Європою.

Президент Трамп назвав Пекін ворожою торгівельною країною і використовував фразу «торгівельна війна з Китаєм» у деяких зі своїх останніх повідомлень у соціальній мережі Truth Social. Пекін же використовує такі терміни, як «залякування», намагаючись посварити США з його торговими партнерами. Водночас Китай запрошує Євросоюз до співпраці в протистоянні зі США. І, схоже, у нього з'явився перший партнер із західного світу.

Представник міністерства закордонних справ КНР заявив, що Китай разом з Іспанією захищатиме так званий принцип багатосторонніх відносин.

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес відвідав Китай минулого тижня. Під час візиту Санчес наголосив, що Іспанія готова об'єднати зусилля з Китаєм, щоб впоратися з глобальними викликами. Сторони заявили про спільний план дій зі зміцнення всеосяжного стратегічного партнерства. Він спрямований на розвиток торгівлі, інвестицій, альтернативної енергетики, штучного інтелекту та цифрової економіки.

Іспанія також може виступити в ролі посередника у відносинах між Китаєм і ЄС. Пекін намагається позиціювати себе як потенційного партнера Брюсселя, закликаючи до співпраці з Китаєм і дистанціювання від США.

Водночас ЄС диверсифікує своїх торгівельних партнерів, щоб знизити залежність від США. Однак між ЄС і Китаєм існує торгівельна напруженість, зокрема спори щодо субсидій, виробничих потужностей та інших питань.

ЄС ввів мита до 35,5% на китайські електромобілі через державні субсидії та недобросовісну конкуренцію. У відповідь Китай і ЄС почали обговорювати питання про встановлення мінімальних цін на електромобілі китайського виробництва як альтернативу митам.

Джерело: Велика Епоха