Кому не уникнути візиту до ТЦК: одна помилка може все зірвати
Юрист пояснює, що не всі військовозобов’язані можуть пройти процедуру бронювання дистанційно. Якщо у громадянина не оновлені військово-облікові дані, або ж в електронній системі «Резерв+» зафіксовано порушення військового обліку, — бронювання оформити неможливо.
«На даний час багато випадків, коли після встановлення "Резерв+" у чоловіків автоматично висвічується статус про порушення правил військового обліку, хоча повісток вони не отримували. У такому випадку вас не зможуть забронювати», — зазначає Владислав Дерій.
Водночас без особистої появи в ТЦК не зможуть забронювати громадян, які перебувають у розшуку. Системою автоматично фіксуються невідповідності, і лише особистий візит до центру комплектування дозволяє врегулювати ситуацію.
Хоча бронювання формально ініціюється підприємством (подається відповідний запит щодо працівника), відповідальність за коректність даних несе сам військовозобов’язаний.
Якщо у нього:
- відсутній запис у «Резерв+»,
- застарілі військово-облікові дані,
- зазначено «порушення обліку»,
- є активний розшук,
Усі військовозобов’язані можуть перевірити свої дані в електронному сервісі «Резерв+» або ж безпосередньо звернувшись до ТЦК. Якщо є ознаки порушення або дані неактуальні — слід особисто відвідати ТЦК для їх оновлення.
У 2025 році бронювання не є суто формальним процесом. Навіть якщо ви працюєте на стратегічному підприємстві, без оновлених даних у ТЦК отримати бронь неможливо. Законодавство передбачає тісну взаємодію підприємств та військових органів, і обов’язки щодо обліку, появи в ТЦК та відповідальності за дані — лежать на самому працівнику.