ДПС контролює онлайн-продажі: кого це стосується та які наслідки

З 1 березня 2025 року в Україні посилився контроль за онлайн-торгівлею. Державна податкова служба отримала доступ до інформації про всі онлайн-операції купівлі-продажу в режимі реального часу через популярні інтернет-платформи. Думки місцевих щодо цього нововведення розділилися: одні вважають це необхідним для запобігання спекуляціям, інші ж побоюються додаткового тиску на підприємців.

У ДПС повідомляють, що тепер усі платежі, здійснені через сервіси з автоматичною фіскалізацією, супроводжуються фіскальними чеками, де вказується отримувач коштів з прізвищем, ініціалами та ідентифікатором. Ця інформація автоматично передається до податкової служби. З березня також набули чинності нові правила використання РРО/ПРРО для ФОПів.

Головне управління ДПС у Закарпатській області підкреслює, що посилений контроль стосується лише систематичних онлайн-продажів, які можуть бути ознакою підприємницької діяльності та спрямовані на уникнення сплати податків. ФОПи, які ведуть торговельну діяльність в Інтернеті та зобов’язані використовувати РРО/ПРРО, за продаж без фіскалізації вперше сплачуватимуть штраф у розмірі 100% вартості товару, а за кожне наступне порушення – 150%.

Водночас продаж громадянами особистих речей через онлайн-платформи, такі як OLX та Prom, не вважається порушенням законодавства. Однак систематичний продаж товарів з метою отримання прибутку вимагає реєстрації як підприємницької діяльності. ДПС закликає суб’єктів онлайн-торгівлі здійснювати свою діяльність відповідно до закону, реєструвати підприємницьку діяльність та використовувати РРО/ПРРО для уникнення штрафів.

Джерела: Uzhgorod.in +1 схожа