Вишнівецький парк отримує нове життя: стартував транскордонний проєкт з ревіталізації історичної спадщини

У Вишнівці офіційно стартував міжнародний проєкт із відновлення історичного парку — знакової зеленої зони біля палацу Вишневецьких. Ініціатива реалізується в межах програми Interreg NEXT Польща–Україна 2021–2027 за участі українських та польських партнерів.

Проєкт «Нове життя історичних парків Вишнівця і Тарнобжега» втілюється у співпраці з міською радою Тарнобжега (Польща) та Національним заповідником «Замки Тернопілля». Підтримку також надає Тернопільська обласна військова адміністрація.

Світлана Байталюк, директорка департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА, під час відкриття зазначила: «Історичні парки — це простір, де оживає минуле, де природа і культура формують унікальне середовище для громади. Дуже важливо реалізовувати такі проєкти, щоб зберегти ці об’єкти не лише як туристичні локації, а як живу частину нашої історії й ідентичності».

До перших робіт долучилися понад 30 волонтерів: учні Вишнівецького професійного ліцею та студенти-історики ТНПУ. Вони розчищали територію, розширювали центральну алею та готували парк до наступних етапів реконструкції.

У межах проєкту передбачено комплексне оновлення інфраструктури парку з урахуванням його історичної та природної цінності:

  • проведення історичного та дендрологічного аналізу;
  • оновлення інженерних мереж, освітлення;
  • встановлення павільйону, фонтанів, лавок, підпірних стін;
  • реконструкція алей;
  • інвентаризація насаджень і створення карти рослинного покриву;
  • облаштування інклюзивних вело- та пішохідних маршрутів;
  • проведення наукових транскордонних конференцій і екоакцій.
Проєкт ревіталізації — це не лише естетика. Він сприяє розвитку екологічного туризму, збереженню біорізноманіття, активізації наукової співпраці та культурному діалогу між Україною та Польщею.

Джерело: Місто