Адвокати Павелка та Запісоцького: «Вважаємо, що «аудит» є частиною кампанії щодо дискредитації колишнього керівництва УАФ»

Адвокатське об’єднання VB Partners, адвокати якого представляють інтереси експрезидента УАФ Андрія Павелка та колишнього Генерального секретаря УАФ Юрія Запісоцького, виступило з офіційною заявою щодо результатів аудиту діяльності Української асоціації футболу за 2015-2023 роки, які 25 квітня 2025 року були оприлюднені на Конгресі УАФ.

«У ЗМІ оприлюднено так звані «висновки» аудиту УАФ за період каденції Андрія Павелка на посаді президента УАФ та Юрія Запісоцького на посаді Генерального секретаря УАФ. Ці «висновки» є маніпулятивними та не відповідають фактичним обставинам, а процес їх підготовки потребує оцінки правоохоронних органів.

По-перше, під час каденції Андрія Павелка та Юрія Запісоцького аудит фінансової діяльності УАФ здійснювали провідні міжнародні компанії «Великої четвірки» — KPMG та Ernst & Young. За результатами аудиту жодних порушень не виявлено. Тому проведений на сьогодні аудит є фактично «аудитом на аудит», що суперечить усім стандартним фінансового контролю.

«Висновки» поточного аудиту підготувала AC Crowe Ukraine - франшиза глобальної мережі Crowe Global (лише в Україні до неї входить 5 різних приватних компаній).

За даними незалежних журналістів-розслідувачів, вибір компанії зумовлений особистими зв’язками її представників з чинним керівництвом УАФ. Це ставить під сумнів об’єктивність «аудиту» та свідчить про його замовний характер.

Крім того, екскерівництво неодноразово зверталось до AC Crowe Ukraine з пропозицією надати необхідну інформацію для об'єктивного аналізу. Компанія відмовилась від будь-якої взаємодії.

В окремих ЗМІ наводять факти можливих фінансових маніпуляцій та нелегітимності «аудиту». Обставини підготовки «аудиту» зафіксовано та отримають правову оцінку.

По-друге, вважаємо, що даний «аудит» є частиною кампанії щодо дискредитації колишнього керівництва УАФ.

Мета цієї кампанії – ізоляція екскерівництва та усунення від участі у футбольному житті країни та світу, створення підґрунтя для безальтернативних виборів та зміни керівництва Української асоціації футболу та членства у Виконкомі УЄФА. Позицію в УЄФА було втрачено.

Факт невиправданого переслідування Андрія Павелка підтверджено Європейським судом з прав людини. Суд визнав порушення його прав внаслідок незаконного арешту. На розгляді ЄСПЛ перебувають й інші скарги щодо порушення прав екскерівництва УАФ.

Усі дії, спрямовані на дискредитацію екскерівництва УАФ, отримають належну юридичну оцінку, в тому числі в рамках кримінальних проваджень», - йдеться у заяві VB Partners.

Під час Конгресу УАФ були оприлюднені дані, згідно з якими загальна сума економічних втрат активів або упущена вигода організації за 2015-2023 роки (період президентства Андрія Павелка) склала близько 1,7 мільярда гривень.

Джерело: Tribuna.com