Українця після перевірки газового лічильника "оштрафували" на 168 тис. грн: таку перевірку пройдуть усі
Працівники "Харківгазу" під час перевірки лічильника у свого клієнта виявили пошкодження (ознаки зняття пломб). Лічильник зняли на експертизу та провели перерахунок об'ємів спожитого газу. В результаті українцю надіслали платіжку зі "штрафом" у 168 тис. грн. А коли він не заплатив, то подали на нього позов до суду.
Зміївський районний суд Харківської області позов задовільнив. Як йдеться в матеріалах справи 621/5046/23, під час експертизи встановлено несанкціоноване втручання в роботу газового лічильника, що призводить до викривлення даних обліку газу та визначено наявність ознак пошкодження (руйнування) захисного пломбування лічильника.
"Виявлені порушення свідчать про навмисні дії споживача (відповідача), які спрямовані на викривлення показників газового лічильника. Після проведеної повірки лічильник відповідача РЛ G-4, заводський номер 22187, був визнаний непридатним через зазначені вище ознаки пошкодження (руйнування), що засвідчено Довідкою про непридатність", – йдеться в матеріалах справи.
Українець заявив суду, що пошкодження не свідчать про втручання в роботу лічильника.
"При цьому, взагалі не зрозуміло, як зовнішні пошкодження лічильника могли вплинути на викривлення даних обліку природного газу, оскільки проведеною експертизою взагалі не було встановлено факту втручання в роботу облікового механізму досліджуваного газового лічильника. Водночас в акті вказано, що інших пошкоджень немає, пломби на вхідному та вихідному патрубках не пошкоджені", – йдеться в матеріалах справи.
Суд розглянув аргументи сторін та задовільнив позов "Харківгазу". "Стягнути на користь позивача АТ "Оператор газорозподільної системи "Харківгаз" вартість донарахованого не облікованого об`єму природного газу в сумі 168 286 грн", – йдеться в матеріалах справи.
Повірку лічильників проходять усі українці, які користуються газом. Як пояснюють у Держспоживслужбі, залежно від типу лічильника, повірка може відбуватись раз на 2-8 років. Вартість такої повірки вже закладено у газовий рахунок (тобто додатково платити за це не треба).
"Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (зокрема демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожитий для побутових потреб газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, покладається на суб’єктів господарювання, які надають послуги з газопостачання", – пояснюють у Держспоживслужбі.