ООН скорочує підтримку переселенців в Україні: у чому причина

Новоприбулі біженці в Україні повинні розуміти, що не можуть розраховувати на ту допомогу, яку отримували українці раніше. Серйозне урізання фінансування з боку США не може не вплинути на допомогу українського народу. Американська допомога, яка у 2024 році становила 40% від загального бюджету організації, була поставлена на паузу, що підштовхнуло ООН до непростого, але вимушеного кроку – обмежити низку важливих гуманітарних програм.

"Деякі з програм, які ми раніше реалізовували за щедрої підтримки США, припиняються", – зазначила представник УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.

Серед найбільших втрат – програми психологічної та соціальної підтримки, матеріали для екстреного будівництва житла та грошова допомога. За заявою агентства, інші західні донори також зменшили обсяги фінансування, оскільки переорієнтувалися на збільшення оборонних витрат.

Як наслідок, агентство повідомило, що його заклик про виділення 3,32 мільярда доларів на підтримку 8,2 мільйонів людей в Україні було профінансовано лише на 25%.

"Нам довелося зменшити кількість людей, яким ми надаємо пріоритет. Ми закликаємо донорів надати необхідне фінансування, щоб ми могли продовжити надавати допомогу тим, хто цього найбільше потребує", – сказала Біллінг.

Повідомляється, що з січня понад 3500 людей пройшли через транзитний центр у Павлограді. Минулого місяця понад 4 200 евакуйованих прибули до транзитного центру в Сумах, де УВКБ ООН разом із партнерами надають гуманітарну підтримку новоприбулим переселенцям. Ці цифри – лише частина загальної кількості новоприбулих переселенців. Понад 200 тисяч українців були змушені залишити свої будинки з серпня 2024 року до початку 2025 року.

Джерела: Експерт +1 схожа