УВКБ ООН скорочує допомогу переселенцям в Україні через брак фінансування

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) оголосило про скорочення обсягу допомоги внутрішньо переміщеним особам в Україні. Основна причина — суттєве недофінансування зокрема внаслідок припинення фінансової підтримки з боку США та загального зменшення внесків міжнародних донорів.Про це заявила представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг під час відеобрифінгу, повідомляє Reuters

«Ми змушені призупинити частину програм, які раніше працювали завдяки щедрій підтримці Сполучених Штатів», — зазначила Біллінг.

Що саме скорочують?Під скорочення потрапили критично важливі напрями:

  • психосоціальна допомога для переселенців;
  • екстрені матеріали для житла
  • грошова підтримка для найбільш вразливих.
За словами представниці агентства, у 2023 році США покривали до 40% усього бюджету УВКБ ООН для України. Однак нині багато донорів переорієнтували пріоритети на військові витрати залишивши гуманітарну сферу без необхідної підтримки.

Загалом із запланованих 3,32 мільярда доларів для забезпечення допомоги 8,2 мільйонам українців наразі надійшло лише 25% від потрібної суми

«Ми були змушені зменшити коло людей, яким можемо допомогти першочергово», — пояснила Біллінг, закликавши партнерів відновити фінансування.

Що відбувається на місцях?З початку 2025 року понад 9 тисяч новоприбулих переселенців скористалися транзитними центрами УВКБ ООН у Павлограді та Сумах де їм надають базову допомогу — від одягу й гігієнічних наборів до юридичної та психологічної підтримки.

«Ці люди часто прибувають буквально без нічого. Вони виснажені, втрачені й глибоко травмовані», — додала представниця агентства.

За даними ООН, з серпня 2024 року по березень 2025-го понад 200 тисяч людей були евакуйовані або переміщені із зон активних бойових дій.

Читайте також:

  • ООН: війна в Україні забрала життя понад 12 тисяч цивільних, серед яких майже 700 дітей
Запис УВКБ ООН скорочує допомогу переселенцям в Україні через брак фінансування спершу з'явиться на Газета Слово про Слово.

Джерела: Слово про Слово +1 схожа