Білоус, якого звинувачують у домаганнях, поставить виставу про «домінацію та емоційний садизм». Його закликають звільнити

Анонс вистави «Небезпечні зв’язки» за мотивами роману французького письменника та урядовця Шодерло де Лакло опублікували на сторінці театру у Facebook.

У театрі наголошують, що постановка — не просто сценічна адаптація твору, а «художньо вивірена театральна машина, яка розбирає людську душу на атоми». Жанр вистави вказано як «жорстокі ігри».

«Це ключ до коду вистави. Тут не йдеться про любов, а про владу, домінацію, емоційний садизм» — пояснюється в анонсі.

Також зауважують, що вистава про те, «як люди, вдаючи із себе майстрів гри, самі стають її заручниками».

«Режисер показує, як маніпулятори рано чи пізно стикаються з наслідками» — йдеться в повідомленні.

Виставу, яка триватиме три години, покажуть 27 квітня. На сцені зіграють Дар’я Баріхашвілі та Олександр Ромашко.

Уперше Білоус поставив «Небезпечні зв’язки» у жовтні 2024 року ще до того, як він зіткнувся з публічними звинуваченнями у сексуальних домаганнях. Вона стане першою його роботою після повернення до Молодого театру

Тим часом на сайті Київської міської ради триває збір підписів за усунення Білоуса з посади директора — художнього керівника Молодого театру,

а Сергія Анжияка — з посади директора Департаменту культури КМДА.

«Ця петиція — не про одного режисера чи одного чиновника. Вона — про всіх, хто не повинен мовчати. Це — про культуру, в якій людина почувається в безпеці, а не в залежності» — зазначила авторка петиції Вікторія Ромашко.

Станом на вечір 25 квітня петицію підписали 1072 людини. Щоб її розглянули, необхідно 6000 голосів. До кінця голосування — ще 57 днів.

Що передувало?У січні Андрія Білоуса — режисера Молодого театру та викладача Київського національного університету імені Карпенка-Карого — звинуватили в сексуальних домаганнях та непристойних повідомленнях до студенток.

Одне з перших публічних звинувачень, яке привернуло багато уваги, опублікували в анонімному YouTube-відео. Авторка стверджувала, що Білоус надсилав їй фотографії інтимних місць інших студенток та просив її надіслати такі самі. Крім того, розпитував її, чи не бажає вона сексу з одногрупницями, та запрошував її «на чай».

Згодом дівчина все ж розкрила своє ім’я та розповіла, що опублікувала відео зі свідченням проти Білоуса за підтримки свого чоловіка.

Університет Карпенко-Карого повідомив що звернувся із заявою до Національної поліції, щоб правоохоронці «перевірили розповсюджену інформацію та надали їй правову оцінку».

Крім того, юридична служба закладу освіти розпочала «негайну службову перевірку». Випускник КНУТКіТ Валерій Філіпенко створив анонімну онлайн-форму для збору свідчень потерпілих та свідків.

Сам Білоус запевнив, що відкритий до розслідування Водночас він не погодився з тим, що «рішення ухвалюються не судом, а в соцмережах і на мітингах».

Підтримати

читайте також:

Джерело: Hromadske.ua