Були випадки, коли професор був солдатом: Солошенко про важливість ротації військових медиків
Зараз українське суспільство стикається із великими проблемами у мобілізації.
На цьому волонтерка Ірина Солошенко наголосила у програмі «Люди Змін з Лесею Вакулюк» на телеканалі Еспресо:
«На початку повномасштабної війни ситуація була такою, що, якщо людина зголошувалася, її брали будь-куди. Були випадки, коли професор ставав солдатом. Їх буквально вручну потім знаходили та «вихоплювали», розуміючи, що фізична підготовка чи кондиція зовсім не відповідали вимогам, і запитували: «Ну, навіщо це робити?«.
За словами Ірини Солошенко регулярно забирають медичний персонал із лікарень та госпіталів, навіть попри нестачу кадрів, і їх відправляють на фронт в обхід ротації:
«Це реальність, нічого не змінилося — потрібна певна кількість людей, яку неможливо забезпечити, якщо мобілізація провалюється. Систему починають ущільнювати: тут дірки закривають, там стискають».
Спроби створити для більшості комфортні умови життя, покладаючи всю відповідальність лише на тих, хто вже задіяний у війні, можуть призвести до значного розколу, вважає волонтерка:
«Людина, яка весь час ховалася тут, просто не здатна зрозуміти того, хто воює. Як вона може зрозуміти того, хто збирав своїх побратимів по частинах під обстрілами, витримував воєнні жахи і отримав важке поранення?».
Ротація військових медиків просто необхіднаї,
наголошує Ірина Солошенко:
«Чому забронювали цивільних, а військових залишили «поза системою»? Тобто, якщо тебе мобілізували як цивільного, але тепер ти військовий — ти вже «відданий».
Медики в евакуаційних вагонах також зазнають значного фізичного і морального виснаження, каже волонтерка. За її словами, вони можуть по п’ять днів на тиждень проводити у вагоні. А окрім перебування у вагоні, «вони приймають миттєві рішення щодо лікування: чи зупиняти поїзд, чи перевантажувати пацієнта, чи починати лікування, проводити перев’язки»:
«Це важка відповідальність і неймовірна втома. Я часто розмовляю з ними, і вони кажуть: «Ми б хотіли, щоб цивільні медики приходили на наше місце, а ми могли повернутися до цивільної практики». Також тривала робота лише з ранами поступово позбавляє лікарів їхньої кваліфікації високого рівня».
Громадське радіо потребує вашої допомоги для подальшого існування, і підтримати нас ви можете:
- за посиланням на монобанку https://send.monobank.ua/jar/3xdiYaF8Fu, де за найбільші донати на вас чекають чудові бонуси і подарунки від друзів та партнерів Громадського радіо
- ставши нашими патронами на Patreon
- PayPal: vokyluk@ukr.net