Мирні зусилля США під питанням, а у Пентагоні гучні відставки – огляд світових ЗМІ

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати можуть відмовитися від зусиль щодо припинення війни в Україні, якщо не буде досягнуто суттєвого прогресу протягом найближчих днів, повідомляє The New York Times. Ця заява викликала занепокоєння в Україні, яка значно залежить від американської військової підтримки. Президент Трамп висловив розчарування ходом переговорів, заявивши, що війна коштує життя 2500 солдатів щотижня. Незважаючи на те, що Сполучені Штати є головним співрозмовником росії в переговорах, Кремль не поспішає з припиненням вогню, а представник Кремля Дмитро Пєсков зазначив, що це “непроста тема” і що росія відкрита для діалогу, але прагне врегулювання, яке “забезпечить її власні інтереси”.

CNN повідомляє, які наслідки може мати погроза США “відійти” від миротворчих зусиль в Україні. Є два можливі сценарії: перший – подвоєння військової підтримки України, що може спонукати Кремль переглянути свою позицію, але це може бути непопулярним серед прихильників Трампа; другий – США можуть просто відійти від конфлікту, залишивши Україну та європейських союзників протистояти росії самостійно,

що стане величезним викликом з огляду на виснажені ресурси України та недостатню підготовленість Європи. Адміністрація Трампа ще остаточно не відмовилася від миротворчих зусиль, але “час і терпіння у Вашингтоні для припинення війни в Україні, здається, швидко закінчуються”.

Видання Axios зазначає, що термін, встановлений адміністрацією Трампа до кінця квітня для досягнення угоди про припинення вогню в Україні, наближається без будь-яких зобов’язань з боку Кремля. Американсько-російські переговори не продемонстрували явного прогресу, і обіцянка президента Трампа про швидке укладення мирної угоди далека від реалізації. Держсекретар Марко Рубіо заявив у п’ятницю, що Трамп готовий взагалі відмовитися від мирних переговорів протягом “кількох днів”. “Ми не збираємося продовжувати літати по всьому світу і проводити зустріч за зустріччю, якщо не буде досягнуто прогресу,” — сказав Рубіо. Наступний раунд переговорів між офіційними особами США, Європи та України має відбутися наступного тижня в Лондоні.

Onet.pl пише, що за даними Державного департамента США, державний секретар Марко Рубіо заявив генеральному секретарю НАТО Марку Рютте,

що якщо найближчим часом не з’явиться чіткий шлях до миру, Сполучені Штати відмовляться від ролі посередника між Україною та Росією. Під час зустрічі з журналістами Рубіо не надав деталей мирної пропозиції, але зазначив, що жодна сторона не відхилила її одразу, що є позитивним знаком.

За даними Politico, у Пентагоні триває кадровий безлад. Багато важливих кадрів були відправлені у відпустку та пізніше звільнені у зв’язку з розслідуванням витоку інформації. Ці зміни залишать Хегсета без керівника апарату, заступника керівника апарату та старшого радника у його фронт-офісі, що викликає занепокоєння щодо здатності міністра ефективно керувати відомством. “Будівля повністю зруйнована, і це справді впливає на керівництво міністра”, — сказав високопосадовий чиновник оборони.

Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Сообщение Мирні зусилля США під питанням, а у Пентагоні гучні відставки – огляд світових ЗМІ появились сначала на Iнформацiйний спротив.