Незаконно розорано береги озер на Менщині Чернігівської області

Днями ми повідомляли про розорювання прибережних смуг поблизу села Куковичі Менської громади. Досить таки оперативно відреагували на подію, що сталася, в Державній екологічній інспекції у Чернігівській області. Оскільки матеріал цього відомства досить таки актуальний, ми надаємо нашим читачам можливість ознайомитися з ним.
З метою перевірки фактів, викладених в мережі інтернет на ресурсі Facebook стосовно розорювання прибережних захисних смуг річки Десна поблизу села Куковичі Корюківського району Чернігівської області, Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області, із залученням представників Менської міської ради, проведено заходи контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Менської громади.

Оглянуто сільськогосподарські угіддя у складі земель приватної власності біля села Куковичі Корюківського району на локаціях біля заплавних озер річки Десна, а саме біля озера Речище та озера Плавня. На момент огляду на земельних ділянках проведено механічний обробіток ґрунту (розорювання та дискування), межі оброблених ділянок розташовані на відстані 25 метрів від урізу води,

сільгоспкультури на полях не засіяні.
На Чернігівщині розорали луки вздовж річки й впритул до самісінької води
Слід зазначити, що вимогами статей 88, 89 Водного кодексу України та статей 60, 61 Земельного кодексу України визначено, що навколо озер, з метою охорони від забруднення і засмічення та збереження їх водності, встановлюються прибережні захисні смуги шириною 100 метрів. Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності, в їх межах забороняється:

- розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;
- зберігання та застосування пестицидів і добрив.

З метою недопущення порушення природоохоронного режиму поверхневих водних об’єктів, до суб’єкта господарювання, яким здійснювався обробіток сільськогосподарського масиву земель на обстежених локаціях, Екоінспекцією застосовано превентивні заходи.
Крім того, матеріали перевірки направлено до органів Національної поліції для надання правової оцінки діям посадових осіб, які допустили розорювання земель в межах прибережних захисних смуг.
Також обстежено прибережні захисні смуги правого берега річки Десна в районі населених пунктів Куковичі та Максаки на територіях, де в 2021 році Екоінспекцією виявлялись непоодинокі випадки розорювання земель та вирощування сільгоспкультур. Фактів порушень природоохоронного режиму прибережної захисної смуги не виявлено. Суб’єкти господарювання, які здійснюють обробіток угідь на цих територіях, з розумінням та відповідальністю ставляться до обмежень, визначених природоохоронним законодавством.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області звертає увагу аграріїв на неухильне дотримання обмежень щодо провадження господарської діяльності в прибережних захисних смугах поверхневих водних об’єктів. Наголошуємо, що ці обмеження стосуються будь-якого виду цільового призначення земель незалежно від їх категорії та форм власності.

Дякуємо свідомим громадянам за виявлену небайдужість і активну громадянську позицію щодо захисту навколишнього середовища!
Продовжуємо тримати на контролі питання дотримання природоохоронного режиму прибережних захисних смуг водних об’єктів, що розташовані на території Менської міської ради.

Джерела: Біла хата +1 схожа