7 театральних прем'єр, які не можна пропустити в травні
Серед найцікавіших прем'єр травня — перша велика опера Івана Уривського, балет про Лесю Українку та вистава за романом Майка Йогансена в Малому театрі.
«Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію»Малий театр, 2, 3 і 23 травня
Instagram(@maly_teatr)
У Малому театрі створили виставу за рідкісним для українського театру текстом — романом представника Розстріляного відродження Майка Йогансена. Написаний у 1928–1932 роках, цей твір є витонченою пародією на світові любовні та пригодницькі романи.
Ось як описують виставу та її атмосферу в Малому театрі: "Абсурдний маршрут цієї мандрівки через гарячий херсонський степ, барселонський базар, поле гречки, човном на Бахтині у місто Зміїв, приведе тебе, любий глядачу чи глядачко до Слобожанської Швайцарії або, ймовірно, у місце, де з легкістю закортить провалитись у тартарари". Твір Йогансена на сцені оживлює ще один харків’янин — режисер Артем Вусик, засновник незалежного театру "Нафта" та лауреат премії Курбаса за виставу "Веселка на Салтівці".
“Бука”Театр "Золоті ворота", 3 і 4 травня
Фото:
Анастасія МантачГоловна героїня вистави на прізвисько Бука — дипломована філософиня, яка працює аніматоркою дитячих свят. Вона замислюється над власним життям: чого встигла досягти до 35 років. Іронічно оцінюючи себе, героїня перевіряє, наскільки відповідає поширеним уявленням про “щасливу” та “успішну” жінку, — і розуміє, що зовсім у них не вписується. У театрі кажуть, що постановка буде чимось схожа на стендап.
Виставу створила режисерка Таня Губрій за п’єсою Лєни Лягушонкової та Катерини Пенькової. Натхненням для авторок став британський серіал "Погань" та моновистава Фібі Воллер-Брідж.
Балет "Леся"МЦКМ (Жовтневий палац), 7 травня
Фото: Григорій ВеприкВ Україні поставили перший в історії балет-біографію "Леся", присвячений Лесі Українці. Сучасна постановка хореографа Артема Шошина на музику Франца Шуберта розкаже про любов, життя та творчість однієї з найвидатніших жінок України. Головну партію, Лесі Українки, виконає народна артистка України, прима-балерина Національної опери України Наталія Мацак. Прем'єр Сергій Кривоконь втілить роль першого кохання Лесі,
Сергія Мержинського, уособленням Климента Квітки стане соліст балету Іван Авдієвський, а найконтроверсійнішу партію, Смерті, виконає соліст Ілля Морозов.
Більше про балет "Леся" читайте за посиланням
"Шафа"Молодий театр, 14 травня
"Шафа" — гучна танцювальна постановка Олени Коляденко та балету «Freedom Ballet». На сцені глядачі побачать 14 танцюристів, які експериментують з пластикою, світлом і музикою. Вони приміряють на себе різні образи і перетворюють будь-який ритуал на фарс, а в якийсь момент учасником експерименту стає і глядач."Жінка в чорному"Театр на Подолі, 1 і 23 травня
У Театрі на Подолі створили виставу за мотивами знаменитого роману 1983 року "Жінка в чорному" Сьюзан Гілл. Роман жахів "Жінка в чорному", неодноразово екранізований і поставлений на театральних сценах у всьому світі, розповідає про привида — Жінку в чорному, — яка тримає у страху невеличке англійське містечко, віщуючи смерть дітям. Що з нею сталося та яку трагедію пережила ця жінка? Це буде розслідувати адвокат Артур Кіппс.
"Жінку в чорному" у Театрі на Подолі ставить австрійський режисер Андреас фон Шліппе.
У театрі обіцяють справжній горор зі спецефектами. Зокрема, будуть задіяні голограми та світлові ефекти.
"Благальниці"6 і 18 травня, Національний академічний драматичний театр ім. Л. Українки
Instagram (@lesyatheatre.kyiv)
Театр Лесі Українки поставив давньогрецьку драму Еврипіда "Благальниці", для втілення якої запросили молодого польського режисера Радека Стемпіна. У драмі Еврипід описує події Пелопоннеської війни, найтрагічнішою її сторінкою стала битва при Деліумі. "Кровопролиття тривало понад тиждень, і, здавалося б, що могло бути гіршим для афінян, аніж колосальні втрати?.. Та головне потрясіння чекало попереду: переможці-беотійці порушили священне табу античного світу й відмовилися віддавати тіла полеглих воїнів для поховання…"
"Золотий обруч"Львівська опера, травень
Instagram(@ivan_uryvskyi)
Один із найпопулярніших режисерів країни Іван Уривський цієї весни пробує себе в жанрі опери та працює над оперною постановкою Бориса Лятошинського «Золотий обруч», за мотивами повісті Івана Франка «Захар Беркут». Опера Лятошинського була вперше поставлена в 1930 році, а її події відбуваються в Карпатах у XIII столітті. Диригент постановки — Іван Чередніченко. Цікаво, що "Золотий обруч" вже йшов на сцені Львівської опери, а в 1971 році колектив театру отримав Національну премію ім. Т. Шевченка за цю виставу.