Учені винайшли фарбу, здатну знищувати найагресивніші віруси і бактерії

У складі фарби є хлоргексидин - популярний препарат, який зазвичай використовується при лікуванні зубів. Учені з Ноттінгемського університету винайшли лакофарбове покриття, яке вбиває шкідливі бактерії та віруси, зокрема грип, COVID-19, кишкову паличку, стафілокок. Ця фарба може стати простим і функціональним засобом для знешкодження інфекцій на поверхнях у лікарнях, транспорті та інших громадських місцях.

В основі антимікробного засобу лежить хлоргексидин - дезінфікуючий препарат, який зазвичай використовують у стоматології і дохірургічному чищенні. Дослідники додали його у смолу, яка застосовується для фарбування. У результаті отримали покриття для поверхонь, дія якого проявляється одразу після висихання. Воно вбиває бактерії, не вимивається і не втрачає ефективності через дотики.

- Надзвичайно цікаво бачити, як це дослідження застосовується на практиці. У початкових дослідженнях ми додали дезінфікуючий засіб у полімер, щоб створити нову антимікробну фарбу, яка має чудову ефективність; вона також не поширюється в навколишнє середовище та не вимивається з поверхні при дотику,

- сказала керівниця дослідження Фелісіті де Коган.

На лікарняних ліжках, сидіннях унітазів, столиках та інших твердих поверхнях у громадських місцях мешкає безліч бактерій та вірусів, проти яких безсиле звичайне прибирання. У лікарнях ці поверхні стають розплідниками небезпечних, стійких до ліків інфекцій, зокрема кишкової палички, золотистого стафілококу. Ба більше, ці мікроорганізми уживаються, діляться генами стійкості та продукують більш агресивні штами.

Ця нова фарба може докорінно змінити ситуацію. На відміну від існуючих засобів, які з часом втрачають активність або шкідливі для здоров'я людини, активний інгредієнт нововинайденого засобу залишається ефективним і безпечним.

Дослідники повідомили, що фарба показала ефективність на низці пластикових і металевих поверхонь, що робить її придатною не лише для лікарень, але й для таких галузей, як авіація, залізничний транспорт, виробництво.

УНІАН.

Джерела: Рівне Вечірнє +1 схожа