Під мексиканською пірамідою знайшли рідку ртуть та слюду

Під пірамідою Пернатого Змія в стародавньому місті Теотіуакан (Мексика) археологи знайшли щось дуже незвичайне. У підземних камерах було виявлено рідку ртуть і слюду — матеріали, які викликали нову хвилю теорій про загадкове призначення цієї споруди.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на DailyMail.

Цей храм називають також пірамідою Кетцалькоатля, і він був побудований близько 1800 років тому. Багато хто вважає, що ця піраміда могла бути не лише місцем ритуалів, а й частиною якоїсь древньої технології, можливо, навіть джерелом енергії.

Раніше вчені виявили, що в кінці одного з тунелів довжиною понад 100 метрів знаходяться камери, заповнені ртуттю. Сяюча поверхня цієї речовини, на думку жителів Теотіуакана, була схожа на воду або дзеркало і вважалась порталом у світ духів або богів.

Мексиканський археолог Серхіо Гомес припускає, що ртуть могла використовуватись у складному обряді, пов’язаному з якимось правителем. Але багато людей переконані: ці матеріали були частиною стародавнього пристрою, який виробляв енергію.

До цього часу рідку ртуть знаходили лише в одному іншому місці — в гробниці китайського імператора Цинь. У Центральній Америці такі знахідки були дуже рідкісними, і лише у невеликих кількостях у майя та ольмеків.

Окрім ртуті, в тунелях було знайдено і слюду — блискучий камінь, який відбиває світло та має ізолюючі властивості. Джерело цього мінералу розташоване за тисячі кілометрів — у Бразилії, що дуже дивно для тих часів.