Вчені заявляють, що ми пережили неандертальців завдяки печерам, одягу та… сонцезахисному крему
Одне з найбільш актуальних питань в антропології полягає в тому, чому неандертальці, найближчі вимерлі родичі людини, повністю зникли приблизно 40 000 років тому. Можливі теорії включають зміну клімату, конкуренцію за ресурси та розчинення генів неандертальців через схрещування з предками сучасних людей.
Деталі
Тепер нові дослідження показують, що ранні Homo sapiens, можливо, мали перевагу перед своїми двоюрідними братами завдяки, бо краще захищалися від сонячних променів, використовуючи природний сонцезахисний крем, одяг та печери під час періоду надзвичайно сильного сонячного та космічного випромінювання.
Тому наступного разу, коли вам буде лінь використовувати сонцезахисний крем, згадайте, що неандертальці також ним не користувалися, і де вони тепер.
Рухливі надра Землі створюють магнітне поле нашої планети, невидимий щит, який допомагає захистити нас і нашу атмосферу від шкідливої енергії, що надходить із космосу. Це магнітне поле має північну та південну орієнтацію, яка зараз приблизно збігається з Північним та Південним полюсами Землі. Це місця, де поле найсильніше,
тому полярні сяйва зазвичай видно на екстремальних широтах.
Однак іноді полюси магнітного поля відходять від географічних полюсів планети. Іноді північний і південний полюси магнітного поля повністю міняються місцями — природне явище, яке відбувалося близько 180 разів в історії Землі. Останній геомагнітний екскурс, який називається екскурсом Лашамп, стався приблизно 41 000 років тому — безпосередньо перед тим, як неандертальці вимерли.
Щоб дослідити цю подію, міжнародна група дослідників реконструювала верхні шари атмосфери Землі та прилеглий космічний простір під час екскурсу Лашамп за допомогою 3D-комп’ютерної моделі. Поєднуючи це з моделями космічної плазми навколо Землі та полярних сяйв нашої планети, команда припускає, що під час екскурсу Лашамп загальне магнітне поле Землі мало лише 10% сили від його теперішнього рівня. Це дозволило північному магнітному полюсу блукати над Європою, роблячи полярне сяйво видимим по всьому континенту. Це також дозволило більшій кількості космічного випромінювання досягти землі, яке шкодить здоров'ю людей.
Цікаво, що екскурс в Лашамп збігся з визначними подіями для наших предків і ранніх родичів. Відповідно до дослідження, деякі дані свідчать про те, що Homo sapiens почали виготовляти одяг, проводячи більше часу в печерах і в той час збільшуючи використання мінералу під назвою охра. Експерименти показали, що охра має властивості сонцезахисного крему і є дані, що деякі групи використовували її саме з цією метою.
Не всі вчені погоджуються з гіпотезою нового дослідження. Деякі вважають притягнутим твердження, що кращий захист від сонця сприяв здатності сучасних людей подорожувати далі, ніж неандертальці й таким чином домінувати у Євразії.