Родюче минуле та піщане майбутнє: Угорщина може стати першою великою пустелею континенту

Унаслідок посухи і змін клімату в Угорщині між річками Дунай і Тиса утворюється величезна піщана пустеля площею 10 000 м². Про це повідомили в місцевому виданні Telex.

  • Погода в Європі стає все більш сонячною та спекотною

Більша частина басейну річок Дунай і Тиса, де проживає понад 623 тисячі осіб, що становить 6,6 відсотка населення Угорщини, близька до повного висихання. Наразі шансів на його порятунок дуже мало

Цей регіон мав родючі землі, але протягом останніх десятиліть все кардинально змінилось. У 2020 році Продовольча та сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (ФАО) оголосила його напівпустельною територією. Фахівці вважають, що потрібно понад 40 років, аби відновити водний баланс в регіоні.

У літній період більшість опадів випаровується через високі показники стовпчиків термометра, а місцева структура ґрунту запобігає просочуванню води в землю. В інші періоди випадає мало опадів, тож навіть у березні-квітні, грунт мало зволожений.

Протягом 4 років тільки 44% часу (644 дні) не було посухи. Також фіксувались випадки, коли після дощового періоду йшли посушливі періоди. Деякі екологи виступають за перекриття річки Тиса, запровадження широкомасштабних схем утримання води та поповнення запасів підземних вод.

Джерело: META