На місці Таємної вечері знайшли несподівані написи та малюнки
У Єрусалимі, в історичній залі на горі Сіон, що традиційно вважається місцем Таємної вечері, археологи зробили захопливу знахідку — десятки написів та малюнків, що сягають глибини століть. Сама будівля у різні епохи була і християнським монастирем, і мусульманською мечеттю, що додає їй ще більшої загадковості.
Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на IFLScience.
У центрі уваги — Кувуклія, споруда, зведена хрестоносцями, яка зберегла на своїх стінах послання паломників та герби європейської знаті. Саме тут, над імовірною гробницею царя Давида, Ісус востаннє зібрався з апостолами на вечерю. У Середньовіччі це місце було справжнім магнітом для паломників з усього світу.
Дослідники виявили понад 30 написів та 9 малюнків, серед яких — герб швабського лицаря Альберта фон Альтбаха. Його ім’я напряму пов’язане з німецьким містом Альтбах. Крім нього, на стінах зустрічаються герби з Австрії, Чехії, згадки про жінку з Алеппо та інші символи, що свідчать про інтернаціональний характер відвідувачів.
Один із найцікавіших елементів — малюнки кубка та тарілки, які,
ймовірно, символізують саму Таємну вечерю. Поруч із ними — зображення корабля, що, на думку вчених, може вказувати на венеціанські паломницькі судна, які в той час прибували до Святої землі.
Особливої уваги заслуговує і зображення скорпіона, висічене на стіні. Воно, як вважають, пов’язане із суфійською традицією, у межах якої люди вступають у контакт з небезпечними тваринами під час трансу. Цей малюнок, можливо, присвячений шейху Аммаду аль-Агамі, який вплинув на перетворення святині на мечеть.
Серед знахідок також є вірменський напис, датований Різдвом 1300 року. Імовірно, його залишив вояк після битви в Сирії, який шукав духовного захисту або залишив слід своєї присутності в священному місці.
Багато християнських символів були виконані вугіллям, а пізніше затерті мусульманами після захоплення будівлі у 1523 році. Натомість мусульманські написи були вирізьблені на камені — ймовірно, щоб залишитися навіки, незалежно від зміни влади.