Росія готує з українських дітей майбутній ресурс для армії — Дарія Зарівна

Росія проводить системну політику насильницької індоктринації українських дітей на тимчасово окупованих територіях з метою сформувати з них лояльний мобілізаційний ресурс для власної армії. Про це в інтерв’ю телеканалу «Еспресо» заявила Дарія Зарівна, директорка ініціативи Bring Kids Back UA.За її словами, дітей змалку занурюють у російську пропаганду, позбавляючи їх можливості говорити рідною мовою, нав’язуючи викривлену історію та культивуючи вороже ставлення до всього українського.

«Дітям із самого початку в окупації не дають права на українську ідентичність. Забороняють говорити українською навіть удома. Їм прищеплюють сором за українські слова та змушують вибачатися за їхнє вживання», — розповіла Зарівна.

У таких умовах, зазначає вона, діти не здатні відрізнити правду від брехні. Вони щоденно чують одну і ту ж «лінію партії» — в школах, на заходах, з екранів і навіть у TikTok. Це глибоко вкорінює почуття провини та меншовартості за власне походження.

Директорка ініціативи розповіла також про досвід хлопця на ім’я Артем, якого вдалося повернути в Україну.

Його примусово вивезли з Куп’янська до інтернату в окупованій Луганщині, де діти жили в жахливих умовах — без матраців, їжі та повноцінного навчання. Але при цьому — щоденно співали гімн Росії, носили військову форму, брали участь у пропагандистських заходах та прославляли війну.

«Росіяни не просто викрадають дітей — вони системно нав’язують їм образ держави-агресора як “рятівника”. Вони готують їх до військової служби, формують підконтрольне майбутнє покоління, яке з дитинства вважає війну — нормою», — підкреслила Зарівна.

Усе це, за її словами, щедро фінансується з федерального бюджету РФ, адже Росія розглядає викрадених українських дітей як довгострокову інвестицію у свою армію та геополітичні амбіції.

Читайте також:

  • Три роки системної депортації українських дітей: Росія продовжує злочини
Запис Росія готує з українських дітей майбутній ресурс для армії — Дарія Зарівна спершу з'явиться на Газета Слово про Слово.

Джерела: Слово про Слово +1 схожа