У нацпарку на Рівненщині обгородили мурашники

З настанням весни мурашники починають активізуватися після зимового спокою. Збільшення температури повітря та сонячного освітлення стимулює пробудження мурах, які виходять на поверхню для терморегуляції та початку відновлення колонії.

Весною у мурашнику розпочинається активна реконструкція куполу, вентиляційних ходів та очищення від органічного сміття.

На зображенні видно великий мурашник, типову конструкцію (Formica rufa), що складається з органічних решток: хвої, листя, гілок. Його охоплено дерев’яною огорожею з метою захисту від пошкоджень, що може бути спричинене як природними чинниками (опади, вітровал), так і антропогенним впливом (витоптування, втручання людини).

Мурахи виконують роль санітарів лісу, знищуючи шкідників, а також є кормовою базою для багатьох видів птахів та ссавців.

Мурашники є важливим об’єктом моніторингу в рамках охорони біорізноманіття. Весняний період — ключовий для стабільного функціонування колонії, а належна охорона сприяє збереженню цього виду та підтримці екологічної рівноваги в лісі. НПП «Пуща Радзівіла» демонструє ефективний приклад практичного природоохоронного менеджменту.

Джерела: Рівненські новини +1 схожа