У Полтаві попрощалия із шістьма захисниками України, чиї імена і досі залишаються невідомими

Сьогодні у Полтаві прощалися з шістьома захисниками України, імені яких досі залишаються невідомими. Духовенство звершило чин відспівування воїнів. Це вже друге таке прощання, розповів начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного терцентру комплектування Роман Істомін. Чи буде згодом можливість у рідних ідентифікувати своїх загиблих — деталі у сюжеті.

У Полтаві попрощалися із захисниками України, імена яких досі залишаються невідомими. У Свято-Успенському соборі в останню путь провели шістьох загиблих воїнів, які віддали свої життя за нашу державу.

— Виконуючи обов’язки військової служби, вірні військовій присязі у бою за нашу Батьківщину, виявивши стійкість і мужність, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Просимо пробачення, що не можемо назвати їх по імені, що не можемо передати їхнім матерям.

Воїнів до моменту поховання ідентифікувати так і не вдалося, — розповідає начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного терцентру комплектування та соцпідтримки Роман Істомін.

Роман Істомін, начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП

Всі військовослужбовці, з якими було сьогодні прощання, перебували у Полтавському бюро судмедекспертизи. Прощання проходило відповідно до вимог військового поховального ритуалу, який визначений статутом ЗСУ.

Вшанувати пам’ять загиблих до Свято-Успенського собору полтавці прийшли з квітами.

Артем Ліфрідов, полтавець Ці хлопці загинули, захищаючи Україну, захищаючи населення України. І всіх українців. Тому найменше, що ми можемо зробити, це долучитися, пам’ятати і не забувати, заради чого вони загинули.

Максим Вареник, полтавець На жаль, у наші часи нинішні це не перші поховання невідомих хлопців і дівчат, і є неопізнані, на жаль. І це дуже прикро, ні родичів поки, ні рідних, ні близьких не можуть знайтися.

Однак можливість ідентифікувати загиблих у їхніх рідних все ж буде, говорить Роман Істомін.

Роман Істомін, начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Бюро судмедекспертизи максимально в процесі обстеження, експертизи, максимально встановлює причини обставини смерті відбирає зразки тканин для ДНК, молекулярної експертизи. Якщо рідні цих військовослужбовців у будь-якій точці України здадуть свій матеріал для ДНК-експертизи і виявиться збіг, тоді рідних поінформують, що даний військовослужбовець, їх близький, родич, загиблий вже опізнаний і похований у визначеному місці.

За словами Романа Істоміна, за бажанням рідних можливе перепоховання воїнів. Всіх загиблих, з якими прощалися сьогодні, поховали у секторі почесних поховань на Затуринському кладовищі.

Джерело: ІРТ-Полтава