Ні «зебри», ні роздільних смуг: полтавці скаржаться на відсутність розмітки на дорогах міста

Єдине місто в Україні, де практично немає дорожньої розмітки, — так про Полтаву говорять її мешканці. Фарба, якою нанесли зебру на пішохідних переходах минулого року, швидко стерлася, — через це переходити дорогу дискомфортно, — скаржаться пішоходи. Водії додають: не видно й роздільних смуг. Чому таке відбувається — дізнавалися наші журналісти.

Так виглядає пішохідний перехід біля 4-ї поліклініки міста. І це не єдина зебра у Полтаві зі стертими або взагалі відсутніми смугами на ній.

Наталія Андріївна, полтавка Тут дуже багато літніх людей, які звертаються в 4-ту поліклініку. Тут концентрація просто таких літніх людей і хотілося б, щоб це враховувалося. Хай нам зроблять розмітку на 5 років!

В таких умовах переходити дорогу дискомфортно, — кажуть пішоходи, адже чітка розмітка допомагає орієнтуватися та створює відчуття безпеки, особливо в темний час доби.

Наталія Андріївна, полтавка Мені б хотілося, щоб була розмітка, тому що це зручно, це забезпечує безпечний рух по вулиці.

Слабко проглядається розмітка і біля 16 школи, відсутня зебра і на перехресті Сінної та Остапа Вишні,

напівстерта вона і біля 1 міської лікарні.

Галина, полтавка Кожен орієнтується і переходить в призначеному місці. Коли не видно — можуть не зорієнтуватися. Тим більше, часто немає культури водіїв, вони не зупиняються. Ти вже на переході, а машина перед тобою мчить. Тому дуже важливо, щоб була відмітка.

Немає зебри й на проїжджій частині по вулиці Соборності, причому по усьому перехрестю вулиць Соборності-Сінна.

— Відсутня дорожня розмітка на пішохідному переході і по вул. Небесної Сотні.

А на дорозі по вулиці Симона Петлюри навпомацки їздять водії. Адже тут, незважаючи на інтенсивність руху, немає дорожньої розмітки.

Віталій, полтавець, водій Нема ні роздільної, ні смуг, нічого. Вона вся виїздилася. Дощами вимилася, колесами розтягалася. Бачите, справді, не видно нічого. Її треба наносити заново, скажемо так. Коли не видно розмітку, вони повинні її одразу відновлювати, щоб було видно роздільну смугу, але нічого не робиться, як зазвичай.

І це лише крапля в морі непозначених доріг, — наголошують полтавці.

Наталія Андріївна, полтавка Хотілося б, щоб адміністрація, мер міста звернув на це увагу. Будь ласка, зробіть нам розмітку.

Відсутність розмітки:

роздільних смуг, пішохідних переходів, острівців безпеки, — усе це часто призводить до ДТП, — говорить інструктор з водіння зі стажем Костянтин Ковшик. Додає: за його спостереженнями Полтава чи не єдине місто в Україні, що має таку проблему.

Костянтин Ковшик, інструктор автошколи, викладач ПДР Якщо немає дорожньої розмітки, люди виконують деякі маневри, типу розвороту в тих місцях, де теоретично не можна, але практично нічого не забороняє, бо розмітка відсутня, або її погано видно. Також погано видно ту розмітку, яка показує нам напрямки руху по смугах: люди на певних перехрестях Полтави виконують ті самі розвороти-ліві повороти в тих місцях, де це не можна робити…

Такі дороги маємо через те, що розмітку наносять фарбою, що швидко стирається — припускає інструктор з водіння Костянтин.

Костянтин Ковшик, інструктор автошколи, викладач ПДР Далеко їздити не потрібно: коли зробили нове світлофорне регулювання на перехресті Європейська-Каденюка, там за 2 дні розмітка, яку нанесли, стерлася. Без погодних умов.

Розмітку наноситимуть по мірі виконання поточного ремонту доріг, тому точної дати початку робіт немає, — говорить керівник міського управління ЖКГ Тарас Панасенко.

Тарас Панасенко, керівник міського управління ЖКГ Управління планує наносити дорожню розмітку після завершення поточного ремонту дорожнього покриття. Такий підхід є логічним економічно і обґрунтованим технічно. Визначається підрядник і тоді почнемо з ділянок, які відремонтовані, на які вже можна наносити.

Нагадаємо, дорогу по вул. Соборності на перехресті із Сінною ремонтували нещодавно — у грудні минулого року.

Джерело: ІРТ-Полтава