Посол рф у Німеччині без запрошення прийшов на захід, присвячений Другій світовій війни. Йому не дали слова

Про це пишуть Tagesschau та Süddeutsche Zeitung

Незадовго до урочистостей посол України Олексій Макеєв вимагав не допустити участі росіянина. «Голуб миру був убитий російською крилатою ракетою. За це росія заслуговує на наручники, а не на рукостискання», — наголошував дипломат.

А втім, місцева влада дала зрозуміти, що не перешкоджатиме участі Нечаєва, водночас його не запросили прямо і не дозволили виступати.

Коли він прибув на місце вшанування, то поговорив із журналістами й місцевими. На своєму бранні він носив георгіївську стрічку, яку вважають одним із символів російської пропаганди.

Нечаєва запитали про неприйняття на урочистостях і той відповів: «Я так не відчуваю. Мені комфортно». А на те, що йому не дали слова, посол зазначив, що «у нас є можливість донести свою позицію».

Прем’єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер, який виступав на заході, звернувся до російського посла: «Це росія почала війну проти України, порушивши міжнародне право. Не у 2022 році, а ще у 2014 році. І саме росія, і тільки росія, має припинити цю війну».

Він також наголосив, що у Другій світовій війні загинули мільйони солдатів радянської армії,

серед яких були не лише росіяни, а й українці, білоруси та грузини. «Було б приємніше, доцільніше, якби з нами були також представники України, Грузії чи Білорусі. Те, що вони не приїдуть, напевно, якось пов’язано з присутністю російського колеги», — додавКречмер.

Берлін рекомендує не допускати рф до памʼятних заходів Німецьке міністерство закордонних справ рекомендувало регіональній владі та федеральним меморіальним місцям виключити росію із заходів вшанування. Причиною назвали побоювання, що москва може «інструменталізувати ці події та образливо пов'язати їх зі своєю загарбницькою війною проти України».

Зокрема, Бундестаг дотримався рекомендації відомства і виключив послів рф та Білорусі з центральної церемонії пам'яті в парламенті 8 травня.

А втім, минулого тижня Нечаєв взяв участь у пам’ятному заході на Зеєловських висотах на схід від Берліна, де у квітні 1945 року відбулася найбільша битва Другої світової війни на німецькій землі.

Детальніше

читайте також:

Джерело: Hromadske.ua