Стали відомі п’ять вимог України до потенційної мирної угоди з Росією
Британська газета Telegraph оприлюднила п’ять вимог Києва до потенційної мирної угоди. Вони відрізняються від того, що раніше пропонували Сполучені Штати Америки.
Як сказано в публікації, ці пункти свідчать про суттєві розбіжності з планом Вашингтона.
«В центрі вимог — наполягання на тому, щоб Крим — українська земля, анексована силами Путіна у 2014 році, — офіційно не визнавалася російською. Визнання російського контролю там порушило б центральний принцип міжнародного права — жодна країна не може анексувати територію іншої — і порушило б українську конституцію», — йдеться у статті.
План вимог щодо потенційної мирної угоди показує, що Україна сподівається фактично позбавити будь-якого офіційного міжнародного визнання російського суверенітету над Кримом або іншими окупованими територіями.
Що містять пункти України до потенційної мирної угодиПерший і другий пункти зосереджені на тому, щоб будь-яку мирну угоду висвітлити як таку, що «ґрунтується на міжнародному праві, а не на капітуляції». Вони містять конкретне попередження щодо можливого вторгнення Китаю на Тайвань.
Вони також наголошують на важливості чітких «гарантій безпеки» як ціни за будь-яку майбутню мирну угоду, згідно з якою Україна передасть територію Росії, навіть на тимчасовій основі.
Третій пункт передбачає, що Україна має бути в центрі мирного процесу. Четвертий пункт служить попередженням для США й НАТО про те, що дозвіл Росії контролювати Крим дає їй змогу погрожувати не лише нападами на Україну, а й на чорноморських союзників. Йдеться про Туреччину, Румунію й Болгарію.
П’ятий пункт чітко визначає, що Росії не можна дозволити використовувати угоду для обмеження чисельності українських збройних сил або оборонно-промислової бази.
Київ офіційно не оприлюднював такий перелік вимог. Проте раніше gподібні застереження озвучували представники влади.
Нещодавно американські медіа повідомляли, що представники США на зустрічі в Лондоні 23 квітня планували запропонувати Україні та Європі визнати Крим російською територією. Також була пропозиція заморозити конфлікт по нинішній лінії фронту. Крім того, вони пропонували передати Україні ЗАЕС, яку б контролювали США. За пропозицією Штатів,
електроенергія з неї надходила б і до України, і до окупованих територій. Також останні пропозиції передбачають, що Росія має відійти з захопленої частини Харківщини.
Україна та Європа виступили проти. 22 квітня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не погодиться визнати юридично окупацію Криму, і що це суперечило б Конституції України. Після цього президент США Дональд Трамп назвав заяву Зеленського «дуже шкідливою для мирних переговорів із Росією».
Громадське радіо потребує вашої допомоги для подальшого існування, і підтримати нас ви можете:
- за посиланням на монобанку https://send.monobank.ua/jar/3xdiYaF8Fu, де за найбільші донати на вас чекають чудові бонуси і подарунки від друзів та партнерів Громадського радіо
- ставши нашими патронами на Patreon
- PayPal: vokyluk@ukr.net