Британія показала нові правила контролю за безпекою дітей в інтернеті
Британська наглядова агенція Ofcom представила список правил для соціальних мереж, пошукових та ігрових застосунків для захисту дітей від шкідливого контенту.
Про це повідомила Ofcom.
Понад 40 «практичних заходів» представили у межах закону Великої Британії про безпеку в інтернеті. Готуючи їх, Ofcom консультувалася з понад 27 тисячами дітей, 13 тисячами батьків, a також представниками соцмереж та експертами з дитячої безпеки.
Один з перших заходів — персоналізовані рекомендації для дітей. Кожен розробник, чий продукт несе загрозу шкідливого контенту, має розробити алгоритм для його фільтрування у дитячих стрічках.
Продукти з найбільшим ризиком шкідливого контенту також мають ввести системи ідентифікації віку для користувачів та обмежувати частини застосунку чи сайту, або весь доступ до нього.
Водночас розробники можуть не вводити перевірку віку, проте тоді вони зобов’язані впевнитися, що їхній контент не є шкідливим для дітей.
Усі розробники також зобов’язані розробити систему детекції, оцінки, та блокування шкідливого контенту. За догляд за безпечністю контенту відповідатиме назначений працівник,
a менеджмент контенту оцінюватимуть щороку.
Діти також мають отримати більший контроль над своїм користуванням соцмережами та іншими сайтами. Він передбачає можливості позначати контент, який їм не подобається, керувати запрошеннями в групові чати та запитами на дружбу, змогу блокувати акаунти та вимикати коментарі на власних публікаціях.
У разі недотримання правил на розробників накладатимуть штрафи, a за серйозніші порушення Ofcom може подати на них до суду та вимагати блокування їх продукту на території Великої Британії.
Читайте також:
- У соцмережах та ігрових чатах діти можуть зустріти шахраїв і російських агентів. Цифрова безпека #6. Катерина Гольцберг, Вікторія Ковтун
- У багатьох країнах світу посилюють заходи для захисту дітей в інтернеті. Європейський Союз через Закон про цифрові послуги зобов’язує платформи, як-от TikTok, мінімізувати ризики для неповнолітніх. У Франції заборонили створювати акаунти дітям до 15 років без згоди батьків, а США та Австралія посилюють контроль за збором даних і вимагають видаляти шкідливий контенту. Такі ініціативи — відповідь на зростаючу загрозу онлайн-насильства й кібербулінгу.