Європейський суд з прав людини став на бік ексдиректора НАБУ Ситника у справі про реєстр корупціонерів
Європейський суд з прав людини став на бік колишнього директора НАБУ Артема Ситника у справі про внесення його в публічний реєстр корупціонерів і визнав, що це порушило право експосадовця на справедливий суд, повагу до приватного життя.
Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ у справ «Ситник проти України».
Суд визнав, що суддя в національному суді був потенційно залежним від прокуратури, яка могла мати вплив на його процесуальний статус у паралельній справі, рішення про винуватість ухвалили без належних доказів, а включення Ситника до реєстру корупціонерів на невизначений термін — це непропорційне втручання в його приватне життя.
Також ЄСПЛ вважає, що провадження проти Ситника могло мати політичні мотиви, зокрема як помста за розслідування НАБУ стосовно сина тодішнього міністра внутрішніх справ і прокурора загалом.
Таким чином, суд вирішив, що Україна порушила Конвенцію, і рішення може стати підставою для компенсації або перегляду внутрішнього рішення.
Артем Ситник визнав, що зазнав матеріальної й нематеріальної шкоди та витрат на юристів, але вважає, що самого встановлення порушення Конвенції достатньо як компенсації.
Суд з цим погодився. Виплат Ситнику не присудили.
Читайте також:
- Парламент знайшов можливість звільнити голову НАБУ за корупцію У чому винний Артем Ситник і до чого тут відомий міністр, олігарх і бізнесмен — великий розбір заплутаної справи
Ситник провину не визнав, засумнівавшись в об’єктивності судді, який розглядав справу. Згодом його внесли до реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.