Державна підтримка АПК: 152 підприємства вже в програмі компенсації агротехніки

Про це інформуєпресслужба Мінекономіки.

"Розвиток українського агромашинобудування – це наша стратегічна мета в рамках політики "Зроблено в Україні". Програма компенсації 25% вартості агротехніки створює стабільний попит на продукцію українських підприємств і стимулює інвестиції у виробництво", – зазначила перша віцепрем’єрка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.

Основне про програмуЗа рік дії програми компенсації 25% вартості української агротехніки до неї приєдналися 131 машинобудівне підприємство, а перелік доступної техніки зріс більш ніж на 12,7 тис. найменувань.

Найактивніше розширення відбулося у 2024 році — тоді одразу 117 компаній долучилися до програми, запропонувавши понад 11 тисяч одиниць техніки. У 2025 році ініціатива продовжує набирати обертів: до списку додалися ще 14 виробників і понад 1 500 нових позицій, зазначає пресслужба.

Протягом року агровиробники придбали 6 180 одиниць техніки, що принесло українським підприємствам понад 4 млрд грн виторгу (без ПДВ). Зі свого боку держава виплатила 989 млн грн компенсацій.

Збільшення попиту дало змогу вітчизняним заводам створити понад 1 000 нових робочих місць.

Крім того, програма позитивно вплинула на зовнішньоторговельний баланс, зменшивши імпорт агротехніки на 10%. Уряд уже передбачив продовження фінансування до кінця поточного року.

Як скористатися програмоюПрограма часткової компенсації вартості української агротехніки є одним з ключових інструментів політики "Зроблено в Україні", спрямованої на розвиток національного виробництва, створення робочих місць і підвищення частки переробної промисловості у ВВП.

Агровиробник має обрати техніку з Переліку на сайті Мінекономіки, придбати її у виробника або офіційного дилера і подати заявку через уповноважений банк.

Для підприємств, які хочуть включити свою продукцію до програми, діє постійна процедура подання заявок.

Нагадаємо, уряд змінив правилаучасті у програмі компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання: відтепер скористатися нею зможуть лише агровиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі.

Джерела: Дело +1 схожа