Україна зможе продовжувати війну до 2029 року, якщо Німеччина та інші країни візьмуть на себе фінансування ЗСУ, - Мельник
Україна зможе продовжувати війну проти РФ ще, принаймні, чотири роки, якщо Німеччина та інші країни Європи візьмуть на себе фінансування військових видатків. Європа має профінансувати ЗСУ до 2029 року, щоб Україна могла опиратися ворогу.
Такі ідеї висловив вінтерв’юдля Die Welt постійний представник України при ООН та екс-посол України у Німеччині Андрій Мельник.
Майбутній канцлер ФРН Фрідріх Мерц, відразу як тільки заступить на посаду, має провести закон про обов’язкову військову допомогу Україні. Аналогічні закони мають бути прийняті і в інших європейських країнах, а також у країнах, що входять до G7, вважає Андрій Мельник.
Німеччина отримає нового канцлера та новий уряд орієнтовно 6 травня. Цього ж дня Мерц має негайно передати для України 150 далекобійних крилатих ракет Taurus, каже Мельник. Крім того, український дипломат закликав Мерца передати для потреб ЗСУ 30% всієї військової техніки, що є в арсеналах Бундесверу. Йдеться як про повітряні засоби війни, так і про наземні.
Український дипломат переконаний, що нова владна коаліція у Бундестазі,
яка складатиметься із ХДС/ХСС та СДПН, та яку очолить Мерц, цілком зможе ухвалити таке рішення.
Андрій Мельник назвав приблизний список того озброєння, яке ЗСУ можуть отримати від Німеччини: 45 винищувачів Eurofighter і 30 Tornado, 25 вертольотів NHI NH90 і 15 Eurocopter Tiger, а також сто німецьких танків Leopard-2, 115 бойових машин піхоти Puma, 130 БМП Marder, 130 броньованих машин GTK Boxer, 300 бронетранспортерів Fuchs та 20 РСЗВ MARS-II.
Постпред України при ООН також пропонує майбутньому уряду Мерца закріпити обов’язкову допомогу для ЗСУ на рівні закону: Київ має щорічно отримувати 0,5% від ВВП Німеччини до 2029 року. Загальна сума такої допомоги приблизно становитиме 86 млрд євро.
Аналогічне рішення має ухвалити керівництво ЄС, а також країни, що входять до G7. Це дасть змогу Україні отримати з 2025 по 2029 рік 550 млрд євро, щоби продовжувати подальшу боротьбу з РФ. Крім того, Мельник пропонує нарешті вирішити позитивно питання з конфіскацією заморожених російських активів. Це також додасть ще 200 млрд євро для Києва. Країни-партнери також мають надати України гарантії безпеки та гарантії вступу до ЄС і НАТО.
Такі вимоги можуть на перший погляд здатись надмірними. Але європейські посадовці вже не раз натякали, що швидке завершення війни в Україні — не на користь Європі. Отже, якщо партнерам потрібно, щоб Україна продовжувала знекровлювати Росію ще 4-5 років, приносячи в жертву своїх громадян, то і Європа має чимось жертвувати. Хоча би своїми грошима.
Нагадаємо, спецпредставник Трампа Кіт Келлог заявив, що питання про членство України в НАТО взагалі не розглядається.