Неймовірне видовище: в одному з парків Одеси розквітла алея сакур (фото)
Цвітіння сакур закарбував кореспондент Української Служби Інформації
Сакура — це не просто дерево. Це емоція. Цей момент, коли люди виходять на вулиці, зупиняються, вдивляються в рожеві хмари цвіту й, бодай на кілька хвилин, забувають про щоденну метушню. У часи війни невизначеності та викликів ця квітка набуває особливого значення. Вона — мов нагадування, що краса все ще існує, що життя триває, і що кожна весна прийде навіть після найтемнішої зими.
Сакура нагадує нам про цінність миті. Її цвіт короткотривалий, майже ефемерний. Та, можливо, саме тому ми так гостро відчуваємо її присутність. Вона вчить нас зупинятися, милуватися, вдихати на повні груди і жити — зараз і тут.
Недарма в Японії існує цілий культ цвітучих сакур. Сакура в цій країні починає цвісти у квітні, коли учні повертаються до навчання, а дорослі до роботи після свят. Національна метеорологічна служба Японії навіть відстежує рух «фронту сакури», який являє собою уявну лінію, що йде з півдня на північ, і прогнозує розпускання квіток. Можлива динаміка цвітіння відображається в «календарі сакури».
Насправді сакура – це не ботанічна назва. Це збірна назва багатьох рослин, які цвітуть весною та дуже часто не плодоносять. Тобто сакурами бувають і сливи, і вишні, черешні. А ті дерева, що викликають у людей wow-ефект, є декоративними вишнями, які називають – сакура Канзан (рожева) та сакура Фугензо (біла).
Ах, якби в нашому світі
Не ховався в хмари місяць,
Не облітали вишні!
Тоді б я спокійно жив,
Без цієї вічної тривоги…
Сайґьо
Раніше на USIonline.com —
Оранжерея, цвітіння сакури, майстер-класи: Одеський ботанічний сад запрошує відвідувачів (програма)
Читайте нас у Facebook Telegram та Instagram дивіться на Youtube