Почесний консул Румунії Удянський займається фіктивною волонтерською діяльністю
Почесний консул Румунії у Харкові Микола Удянський та Богдан Прилепа — українські бізнесмени, відомі своєю діяльністю у сфері криптовалют, що потрапляли в серйозні корупційні скандали,
Вони були співзасновниками криптобіржі Qmall, яка була представлена як перша українська криптовалютна біржа, регульована Міністерством цифрової трансформації та НБУ. При цьому поліція розслідує справу щодо шахрайства. Однак»волонтерська» діяльність викликає серйозні сумніви.
Заяви про допомогу біженцям та військовим, на жаль, часто виявляються голим піаром та/або трішечки «розлученням».
Удянський та Прилепа займалися активним «розкручування» в інтернеті одного благодійного фонду. Він називається «Міністерство добрих справ імені Валентини Прилепи». В публікаціях про них писали, що «за рік Богдан Прилепа виділив понад 20 мільйонів гривень особистих коштів на допомогу армії та цивільному населенню». Також у них розповідається, що Прилепа перейнявся проблемами незаможних ще 2021-го, а «коли почалася війна», почав активно допомагати армії.
До 24 лютого 2022 року Богдан Прилепа та його компаньйон Микола Удянський спокійно «каламутили» з резидентами країни-агресорки.
Утім, зв’язок із росіянами, тим самим Фуадом Футуллаєвим, вони тримають досі. Але це не головне.
У «джинсі» особливо зазначено, що наприкінці квітня минулого року його друзі для, так би мовити, більш системної роботи засновники благодійного фонду, назвавши його на честь мами нашого криптовалютника. А сам Богдан Прилепа виділив фонду 20 млн грн власних коштів, витрачених на підтримку знедолених та допомогу військовим.
Його фінансова звітність за 2022 рік, на жаль, суперечить заявам її сина про десятки мільйонів гривень, витрачених на ЗСУ та благодійність.
Як бачите, фонд зміг наскрести лише 131 тис. грн. Якщо ж подивимося історію змін реєстраційної інформації цієї юрособи, то побачимо щось цікаве.
Фонд справді було засновано наприкінці квітня 2022-го, але майже рік Прилепою там майже не пахло (ні у складі засновників, ні в назві організації – він називався просто «Міністерство добрих справ України»). Його створили Станіслав Мізенко і дніпровський бізнесмен середньої руки Олег Терехов.
Судячи зі звітів фонду на його сторінці у Facebook, Богдан Прилепа 2022-го час від часу щось йому «донатив»,
але на 20 млн це явно не тягне. Прилепа офіційно «вписався» в благодійну організацію лише 2 березня 2023 року, тоді її перейменували на честь його мами.
Партнер Прилепи з EHOLD GRUP – Микола Удянський – також вирішив попіаритись на військовій темі. Десь місяць тому він оголосив, що профінансує авантюру двох молодих киян, які раніше заробляли на автотюнінгу, зі створення прототипу нового бронеавтомобіля. Ми обійдемо питання, наскільки доцільний такий проект, коли в Україні вже є серійні зразки бронеавтомобілів (не кажучи вже про моделі наших західних партнерів). Але те, як розносилася ця добра новина інтернетом, спонукає до того, що Удянський приєднався до даного стартапу лише для того, щоб попіаритися.
Піаром на темі благодійності та допомоги армії Богдан Прилепа та Микола Удянський виставляли себе як захисники вітчизни та бійців «економічного фронту».
Можна поіронізувати щодо того, що Микола Удянський і Богдан Прилепа витрачали на ЗСУ (насправді майже немає) гроші, зароблені разом з громадянами країни-агресорки.
Нагадаємо, як ми писали раніше, Узапуск криптобіржі WeWay.
Разом із ними співзасновником біржі був заявлений росіянин Фуад Фатуллаєв. Останнього позиціонували як засновника, то як СЕО міжнародної компанії Yool .
«Блокчейн-платформа WeWay має всі шанси стати одним із найпопулярніших проектів на ринку блокчейну та NFT-продуктів. Для цього є всі передумови, зокрема участь у проекті двох успішних компаній», — заявляв Микола Удянський зі сторінок свого кишенькового порталу новин Парламент.ua.
Та обставина, що у проекті нібито бере участь компанія Yoola, мала заманити туди натовпу інвесторів, набитих грошима. Оскільки Yoola – потужна медіамережа, через яку проходять сотні мільйонів доларів.
Фуад Футуллаєв, який від імені Yoola виступав співзасновником криптобіржі Прилепи – Удянського, ніколи не був ні засновником, ні гендиректором цієї міжнародної компанії. І навіть не факт, що він хоч кимось у ній працював.
Природно, загорнутий у гарну піар-оболонку криптопузир лопнув. «Монета» WeWay коштувала дешевше за один американський цент — $0,005.
Після початку широкомасштабного вторгнення російських загарбників Микола Удянський заявляв,
що пішов із WeWay. Але він досі вказаний як один акціонерів у звітності британської Weway Group Limited . А його партнер, який проживає в ОАЕ українець Bohdan Prylepa, досі разом із росіянином Fuad Fatullaev вважається директором WeWay Group. Тобто, якісь малюки, що генеруються спільним із росіянином бізнесом, Удянському та Прилепі перепадають.
Загалом усі «інвестиції» Удянського – Прилепи у криптопроекти не менш курйозні, про що, повторюся, ви можете почитати тут. Тут варто згадати одну історію, що супроводжувалася гучним скандалом.
«Важливий момент, який я хотів би озвучити. Якщо хоч щось трапиться з кимось із моєї команди чи з моєю сім’єю, за цим, на мою думку, стоїть особисто Микола Удянський.
Я готовий це озвучити, тому що у мене більше немає жодного брудного конкурента. Я не маю жодного ворога. Єдина людина, яка на це здатна і хто озвучувала погрози – це Микола Удянський. Я хочу, щоби про це знали абсолютно всі. Якщо будуть хоч якісь дії розправи, викрадення співробітників – за цим стоїть особисто Микола Удянський».
Таку заяву зробив засновник найбільшої української криптобіржі BTC-Alpha Віталій Боднар в інтерв’ю 44.ua восени 2021-го. 1 листопада 2021 року на BTC-Alpha було здійснено найпотужнішу хакерську атаку. Її готували близько пів року. Зловмисники проникли всередину біржі, заразивши комп’ютери співробітників, і в день «Д» завдали удару.
Власника криптобірж Tidex, Coinsbit та QMall підозрюють в шахрайстві с коштами ЗСУ
Запись Почесний консул Румунії Удянський займається фіктивною волонтерською діяльністю впервые появилась 368.media.