Російське життя та схеми почесного консула Румунії Удянського
Компанія почесного консула Миколи Удянського Prof-IT разом з міжнародною компанією Yoola, засновником якої є громадянин рф Фуад Фатуллаєв, у 2021 розробили блокчейн-платформу WeWay, якою керувала англійська WEWAY GROUP LIMITED, засновниками якої виступили партнер Удянського Богдан Прилепа та Фатуллаєв. Про це пише Blackboxosint.
З 2022 Удянський став публічно відхрещуватись від WeWay — ймовірно, саме через Фатуллаєва, і почав запевняти, що вийшов із проєкту, але це не відповідає дійсності.
В росії досі проживають цивільна ексдружина шахрая Анжеліка Саркісова та їхня 17-річна донька Анжеліна. Анжеліка Саркісова має російський паспорт № 4607296401, російський мобільний номер і станом на 2020 працювала на російському ТОВ «Продторгплюс».
У 2015-2016, коли рф уже вела війну, Удянський продовжував літати до москви. Він виїжджав до бєлгорода, де й сідав на літак.
У 2016 Удянський запустив криптовалюту E-DinarCoin. Це була «фінансово-криптовалютна піраміда», яку «криптовізіонер» просував і реалізовував, починаючи з Індонезії, а потім намагався підсадити жителів Гани та Нігерії,
а згодом представництва були відкриті в Україні, Китаї та росії. У Instagram досі «висить» сторінка Edinarcoin.rus, де просували проєкт, не гидуючи обличчям дмитра медведєва.
Інвесторів переконували, що купівля застрахована в Assur. Страхові виплати нікому не виплачувались.
Криптоінвестор Удянський отримав статус багатодітного батька на базі російських документів
Торги E-DinarCoin розпочалися у 2017, ціна на старті становила 0,25 долара, проте далі вона впала нижче за $0,01. Незважаючи на проблеми з обміном та платежами, Удянський продовжував просувати проєкт, але у 2020 він остаточно закрився. «Єдинаркоїн» було переписано на партнера Удянського Юрія Полтавського — засудженого на 8 років позбавлення волі за розбій, незаконне поводження зі зброєю, поширення наркотиків.
У 2020 вирішили створити фінансову піраміду під виглядом інвестицій у сертифікати Miya.holding. Вона представлялася як проєкт, пов’язаний із бізнесом таксі та продажем побутової техніки. Схема з реферальною системою – приведи друга і отримай більше, а він – свого. Гроші у вкладників приймалися зі спрощеною верифікацією і криптовалюту,
що ускладнювало відстеження грошових потоків.
Учасникам щодня нараховувалося 0,9% доходу від вартості сертифікату — нереально високий відсоток. Ось тільки це були не реальні гроші, а так званий «внутрішній актив» Miya, який відображався у особистих кабінетах учасників. А їх назбиралося трохи чимало, а 55 тисяч.
На початку 2021 коли учасники почали намагатися виводити свої «внутрішні активи» у реальні гроші, у них це не вийшло, а організатори пояснили «технічними проблемами». Тоді для ще більшого введення вкладників в оману вони вирішили конвертувати їхні внутрішні активи «Miya» у криптовалюту «Eva» та оголосили, що ця крипта нібито торгується на криптобіржі Coinsbit, що належить Удянському.
Як з’ясували правоохоронці у № 1202100000000365 від 4 березня 2021 за фактом шахрайства, організатори піраміди Miya.holding вступили в злочинну змову з біржею.
Штучне завищення відбулося за рахунок того, що Удянський дав згоду організаторам піраміди проводити валютні операції з криптовалютою Eva: ордери на продаж, які виставлялися на криптобіржі, з відома Удянського скуповувалися за завищеною вартістю організаторами Miya.holding для демонстрації. За ці шахрайські дії Удянський, за даними слідства, отримував певний відсоток.
Далі Eva знецінилася, більшість бірж відмовилася її приймати, і таким чином гроші інвесторів були втрачені. З 20 березня 2021 криптовалютна біржа coinsbit заблокувала операції з виведенням Eva із особистих кабінетів учасників проекту на сайті miyaholding.com на свою біржу, чим фактично остаточно заблокувала можливість повернути учасникам інвестовані гроші.
Запись Російське життя та схеми почесного консула Румунії Удянського впервые появилась 368.media.