Путін готовий повернути окуповану частину Херсонщини в обмін на визнання Криму російським

Невизнаний ватажок Росії Владімір Путін запропонував припинити вторгнення в Україну «по нинішній лінії фронту» в межах спроб досягти мирної угоди з президентом США Дональдом Трампом. Про це повідомляють джерела видання Financial Times. Кавун.City розповідає, що написали в британському виданні.

Отже, посилаючись на обізнані джерела, журналісти Financial Timesповідомили, що Путін заявив спецпредставнику Трампа Стіву Віткоффу під час зустрічі в Санкт-Петербурзі цього місяця, що «Москва може відмовитися від претензій на ті частини чотирьох частково окупованих українських областей, які залишаються під контролем Києва». Про це розповіли троє співрозмовників, повідомили у виданні.

США натомість озвучили ідеї можливого врегулювання, яке передбачає визнання з боку Вашингтона російської приналежності українського Криму. Щоправда, до цього додали щонайменше фактичний контроль Росії над частинами чотирьох областей, які вона наразі утримує.

Британські журналісти зауважують, що ця пропозиція є першою формальною ознакою з боку Путіна за три роки війни, що Росія може відступити від своїх максималістських вимог для припинення вторгнення.

Однак європейські чиновники,

обізнані зі зусиллями США з припинення війни, попереджають, що Путін, імовірно, використовує цю «поступку» як приманку, щоб змусити Трампа прийняти інші вимоги Росії й нав'язати їх Україні як доконаний факт.

«Зараз на Київ чиниться серйозний тиск, щоб від чогось відмовитися — аби Трамп міг заявити про перемогу», — зазначив один із посадовців.

У неділю Трамп написав у соцмережах, що сподівається: Україна і Росія «укладуть угоду цього тижня», а потім «розпочнуть співпрацю з США, які процвітають, і зароблять на цьому статки».

На зустрічі в Парижі минулого тижня США представили ідеї, які, як сподівається Білий дім, можуть стати основою можливої угоди. Президент України Володимир Зеленський у вівторок заявив, що він не отримував від Трампа конкретних пропозицій щодо кроків до завершення війни, але додав, що, щойно буде встановлене перемир’я, він готовий до прямих переговорів з Путіним.

Високопосадовці з України повідомили FT, що не виключають окремі ідеї, запропоновані Трампом і його командою, не уточнюючи, про які саме йдеться. Серед пропозицій США — розміщення європейського миротворчого контингенту в Україні та окремої,

не пов’язаної з НАТО, військової місії для моніторингу перемир’я вздовж демілітаризованої зони по всій лінії фронту протяжністю понад 1000 км.

Ці сили мали б працювати спільно з українськими та російськими військами, контролюючи дотримання перемир’я з обох сторін так званої лінії зіткнення.

За умовами потенційної угоди Україна зобов’язалась би не повертати тимчасово окуповані території силою, а Росія припинила б повільний наступ своїх військ. Чи можливо друге хоча б теоретично? Навряд. Хоча це — упереджена думка редакції Кавун.City, яка ґрунтується на знаннях історії та досвіді життя в окупації.

Невідомо, чи Трамп вимагав від України офіційного визнання анексії Криму. Росія вже відкинула деякі з американських пропозицій, зокрема щодо присутності військ країн НАТО в Україні.

Втім, за словами обізнаних осіб, пишуть британці, Путін потенційно готовий відмовитися від своєї попередньої вимоги про повний контроль над чотирма прикордонними регіонами України — Донецькою, Луганською, Херсонською та Запорізькою областями — якщо США підуть на ширші геополітичні поступки Москві, зокрема визнають її контроль над Кримом та гарантують, що Україна не вступить до НАТО.

Попри те,

що у 2020 році Путін вніс зміни до конституції, які забороняють Росії відмовлятися від будь-якої частини своєї території, кремлівський журналіст Костянтин Ремчуков написав у своїй недільній колонці, що Москва може завершити бойові дії, якщо витіснить українські сили з Курської області — регіону Росії, частину якого Київ контролював торік, але який, за словами Кремля, нині «на 99,5%» знову під його контролем.

Раніше Росія висувала й інші умови для миру: нейтралітет України та відмова від вступу до НАТО, визнання анексованих територій, скасування західних санкцій і зменшення присутності НАТО в країнах-членах біля кордонів РФ.

Речник Державного департаменту США відмовився коментувати «сутність переговорів», пишуть британці.

Слід зауважити, що невідомо, що таке «лінія фронту» і де вона проходить.

Читайте також: Херсонка Ірина Горобцова, яку вже три роки утримують росіяни, звернулася до української влади

Тримаймося разом!

  • Підпишись на наш Telegram-канал: там — оперативні херсонські новини та інсайди
  • Наш проєкт, присвячений новинам українського Криму: Кримська бавовна
  • Наш Instagram: фото, колажі, короткі цікаві тексти
  • Наш Youtube: подкасти, цікаві відео з Херсона та про Херсон
  • Підтримати нас можна на PayPal kavuncity.red@gmail.com
Все буде Україна!

Джерело: Кавун.Сity