Жителі Визирської СТГ розповіли про сімейні традиції святкування Великодня (фото)
Серед традиційних свят в українській культурі є свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим і найважливішим святом весни. Традиційно Великдень святкують у неділю після першого повного місяця, що слідує за весняним рівноденням. У 2025 році свято припадає на 20 квітня. Великдень — це родинне свято, яке кожен намагається відзначати зі своїми рідними та близькими людьми. На жаль, під час війни, не всі жителі країни можуть зустріти це свято у родинному колі. Особливо важко тим, у кого близькі зараз знаходяться на передовій. Напередодні свята всіх нас об’єднує єдине бажання настання скорішого справедливого миру. Людмила, жителька Визирки Наша традиція — зустрічати Великдень в сім’ї. Хоча і не в повній, тому що члени нашої сім'ї воюють. Напевно, не підемо до церкви, тому що ви бачите, що робиться. Ми боїмося. Будемо зустрічати свято онлайн. Побажати хочу того, що ми всі хочемо, чого хоче вся Україна — щоб скоріше закінчилися війна і рідні повернулися додому. Ольга, жителька Визирки Побажати хочу самого гарного, щоб були всі здорові, щоб скоріше небо наше закрили від цих снарядів,
і здоров’я всім гарного. В церкву піду, вже купила для себе маленьку пасочку. Вікторія, жителька Визирки Головне, щоб закінчилася війна, щоб було мирне небо над головою. А традиції — онучки з донькою приїдуть. В нас священник хороший, ми йдемо з любов’ю до нього, його приємно слухати, він у нас молодець. Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу Родинних традицій, як таких не маємо, але ми завжди в сімейному колі відзначаємо. Мої діти, онуки приїдуть і ми будемо святкувати. Хоча на даний час воно якось не святкується, настрій несвятковий. Але це свято ще закладено нашими предками, моїми дідусями, прадідусями. Це свято якесь світле, все одне хочеться якогось тепла, світла на фоні останніх подій. Я думаю, що для людей це буде краплинка щастя в житті. Всім хочу побажати, щоб ці світліші дні скоріше настали, щоб скоріше закінчилася війна, і це свято дійсно можна було святкувати з радістю в серці. Тому що яке свято, коли сини та чоловіки проходять військову службу? І я думаю, що Бог буде на нашому боці і всі повернуться якнайскоріше живими додому.
Василь Хміленко, староста Причорноморського старостинського округу Незважаючи на те, що йде в Україні війна, ми готуємося до того, щоб відзначити це велике релігійне свято. Всі люди в себе на подвір’ї наводять лад. Відповідно наші комунальні служби, наші працівники сільської ради, представники культури, медицини — всі виходять біля своїх територій наводять лад. Для того щоб зустріти це свято, як завжди, щоб було гарно. Хочеться всіх привітати з прийдешнім святом, побажати одного — миру, закінчення війни. Щоб ми могли працювати, щоб повернулися додому всі наші захисники живі та здорові, і щоб потім можна було разом відзначити це велике свято. Я на це сподіваюсь, я в це вірю і я впевнений, що так воно і буде. Володимир Жердецький, староста Дмитрівського старостинського округу В цей день я хочу привітати всіх наших мешканців зі святом. Побажати здоров’я, довгих років життя, сімейного щастя та затишку. І щоб найскоріше прийшов мир та злагода в нашу країну. Редакція приєднується до привітань зі світлим святом Христового Воскресіння. Нехай передзвін великодніх дзвонів принесе вам лише благі вісті, нехай ваші серця наповняться радістю, а віра допоможе здолати всі труднощі.