Інвестиції для початківців: як забезпечити фінансову безпеку

Ви маєте особисті заощадження і хочете вберегти їх від інфляції? Плануєте забезпечити своє майбутнє та стати фінансово незалежним? У цьому вам допоможе інвестування. З його допомогою ви зможете не лише захистити свої активи, а й заробити досить значні суми.

Спочатку розберімося з базовими поняттями. Терміном інвестування називається вкладення коштів у певні активи з метою отримання прибутку. Ви можете придбати цінні папери, нерухомість, валюту, метали та ін. Головне, щоб ваші активи були ліквідними та зростали в ціні. Почати інвестувати можна з відносно невеликих сум. При цьому ви повинні розуміти, у що вкласти свої заощадження, щоби не втратити їх. Отримати потрібні знання допоможе Біржовий Університет – у ньому ви навчитеся основам інвестування та зможете почати працювати як трейдер на будь-яких біржах.

Основні способи інвестиційІснує два варіанти того, як примножити свої заощадження. Перший передбачає, що ви передаєте свої активи професіоналам, і вони ними керують. Другий – що ви все робите самі. Кожен варіант має свої плюси та особливості, тому тільки вам вирішувати,

що ви виберете.

Передача активів стороннім фахівцям передбачає такі види заробітку:

  1. Депозити. Це найпоширеніший варіант. Ви довіряєте свої заощадження банку, а він виплачує певний відсоток за користування грошима.
  2. Пайові фонди. Вкладати в них прибутковіше, ніж у банки, але при цьому і ризики зазвичай вищі.
  3. Довірче керування. Це досить популярний спосіб одержання пасивного доходу. Вам потрібно просто знайти хорошого керуючого, який примножуватиме ваші активи відповідно до вибраної стратегії.
Якщо ж ви вирішите діяти самостійно, це передбачає, що вам доведеться розібратися з усіма нюансами інвестування. Вам потрібно буде вибрати хорошого брокера, після чого підписати з ним договір. Після цього ви отримаєте доступ на біржу та зможете купувати різні активи.

Як сформувати свій інвестиційний портфельБагато людей припускаються серйозної помилки та вкладаються в щось одне. Але так робити не варто, оскільки у разі кризи можна втратити всі свої заощадження. Практика показує, що набагато правильніше диверсифікувати свої ризики. Це означає, що вкладати кошти потрібно у різні активи.

Найефективнішою вважається така схема:

  1. 40% активів – у довгострокові облігації чи депозити.
  2. 30% – в акції великих технологічних або ресурсних компаній.
  3. 15% – в облігації із середнім терміном обігу (менш як рік).
  4. 15% – у дорогоцінні метали та сировинні товари.
Плюс такої схеми полягає в тому, що ви можете наповнювати свій інвестиційний портфель поступово, не вкладаючи в нього великі суми. Наприклад, спочатку покладіть наявні накопичення на депозит, оскільки це найбезпечніший спосіб інвестування. Після цього купіть акції великих компаній, а потім золото.

З якої суми розпочати?Точних цифр не існує, але ви повинні розуміти, що чим більше вкладення, тим серйозніший прибуток. Загалом слід дотримуватися наступних правил:

  1. Відкладайте ті суми, які не знизять якість вашого життя. Тобто не треба обмежувати себе, голодувати чи ходити на роботу пішки, щоб не платити за громадський транспорт. Інвестуйте надлишки.
  2. Будьте готові інвестувати стільки, скільки ви можете втратити. Пам’ятайте, що завжди є ризики.
  3. Під час розрахунку прибутку враховуйте, що вам потрібно буде сплатити певну комісію за переказ коштів, за послуги брокера та ін.
Також слід не забувати про те, що з доходів треба сплачувати податки. Загалом же розпочати свій шлях до інвестування можна з будь-якої суми. Головне – розібратися, як працює вибраний вами інструмент та ринок, а потім вибудувати грамотну стратегію.

The post Інвестиції для початківців: як забезпечити фінансову безпеку first appeared on Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Джерело: Сила правди