“Максимум місяць і ввімкнуть зв'язок”. Що відбувається на окупованій Луганщині

На окупованій Луганщині зникають діти, лунають вибухи, вирують пожежі, є проблеми з комунальними послугами та російськими ремонтами. ТРИБУН зібрав актуальну інформацію про те, що відбувається на окупованій Луганщині.

Зранку 25 квітня у Лисичанську та Кремінній місцеві жителі чули звуки вибухів. За словами очевидців, влучання були, ймовірно, в районі цвинтаря або лікарні, можливо, “Собаківки” або гаражів. У тому ж напрямку відбувалися повторні вибухи. Обстріл тривав близько 40 хвилин, у першій половині дня.

Вночі на 25 квітня в кількох районах також чули звуки вибухів.

Рубіжне

У місті загорівся дах приватного будинку. Російські рятувальники пожежу загасили. На фото нижче наслідки загоряння.

Такий вигляд нині має пам’ятник жертвам Чорнобиля в Рубіжному. Напередодні його показово прибрали та поклали квіти представники окупаційної “адміністрації”.

Відомо, що у Рубіжному можуть запустити завод із виробництва картону, про це повідомили окупаційні ресурси. Нагадаємо, що до окупації в Рубіжному функціонував РКТК, який був пошкоджений. Там виробляли картонові коробки для цукерок та наносили печать на коробках “Нової пошти”.

Алчевськ

У мережі показали квітневі кадри з окупованого з 2014 року Алчевська на Луганщині.

У місті сміттєвий колапс. Раніше місцеві повідомляли, що сміття не вивозять тижнями.

Сіверськодонецьк

Наслідки нещодавніх пожеж у Сіверськодонецькому районі. З 16 по 22 квітня вони фіксувалися поблизу н.п. Осколонівка, Боброве та Борівське. Фото опублікували NASA FIRMS, Sentinel 2-L2A.

Такий вигляд місто має у квітні.

У соціальних мережах місцеві повідомили, що через місяць у Сіверськодонецьку, можливо, увімкнуть мобільний зв’язок.

“У нас зараз поліція по домівках ходить, попереджає всіх про дзвінки шахраїв і сказали, що кілька тижнів, максимум місяць і ввімкнуть зв'язок”, – пишуть жителі міста.

Окупаційні ресурси неодноразово писали про те, що мобільний зв'язок та інтернет у Сіверськодонецьку, у Лисичанську, Рубіжному та Кремінній, було вимкнуто т.зв. “штабом оборони ЛНР” начебто для “безпеки” та через близькість фронту.

Ось такі ціни у Сіверськодонецьку на ринку.

Вечірнє місто 24 квітня.

В окупованому Сіверськодонецьку продовжують помирати люди через відсутність зв'язку.

Чергове повідомлення написала одна з місцевих мешканок у коментарях окупаційної “адміністрації”, де людині вночі була потрібна швидка допомога. А вранці — вона померла.

Луганськ

Росіяни активно готують місто до “побєдобесія” 9 травня. На деяких будинках Луганська з'явилися ось такі проєкції:

Вдень 25 квітня на виїзді з Луганська сталося масове зіткнення чотирьох автомобілів. Окупанти повідомляють про загиблих і поранених. Унаслідок зіткнення три людини загинули, ще четверо дістали травми різного ступеня тяжкості.

Двох постраждалих вдалося витягти з автомобілів тільки за допомогою “рятувальників”.

Кадіївка

Один з місцевих мешканців продемонстрував стан води, за яку мешканці сплачують та отримують лише з 18:00 по 22:00 години. Також він розповів, що ціни на продукти у Кадіївці дуже високі, планують зробити проїзд у транспорті по 40 рублів. Також по місту, за його словами, є велика проблема зі сміттям.

Старобільськ

У мережі поширили фото з окупованого міста. У коментарях жителі питають: “А де люди?”

Окупаційні ресурси повідомили, що у Старобільську затримали місцевого мешканця,

який нібито був причетний до батальйону "Айдар". Імені чоловіка не називають.

За даними окупантів, затриманий, перебуваючи в Старобільську, публікував у соцмережі на особистій сторінці інформацію з українських інформагенцій, які буцімто "дискредитують" армію РФ. Також у чоловіка вдома нібито знайшли якісь документи, які підтверджують, що він служив в "Айдарі".

Друга інформація від "прокуратури ЛНР" стосується 51-річної Юлії Мосяж, яку окупанти звинуватили в переховуванні у своїй квартирі військовослужбовців ЗСУ. Справу затриманої вже передали до "суду".

У селі Новомикільське Сватівської громади зникла школярка 14-річна Яна Охрименко. Її шукають вже 10 днів. 15 квітня Яна зранку пішла з дому та не повернулася. Дівчина навчалася у 9 класі у Новомикільському ліцеї у Сватівської громади. За словами окупантів, вона вже покидала домівку.

З 1 вересня 2025 року в школах на окупованій Луганщині росіяни вводять додаткову оцінку за дисципліну. Відомо що це пілотний проєкт. Деталі мотивації такого нововведення поки невідомі.

Такий вигляд мають вітряки Краснодонської ВЕС на окупованій Луганщині. Будівництво вітрової станції розпочалося у березні 2013 році, 1 вересня цього ж року було запущено першу чергу у 25 МВт.

У 2013 році вважалося, що наявний вітропарк міг би збільшити свою потужність до 400 МВт. Тодішнє керівництво вітропарку заявляло про намір зробити його найбільшим в Україні.

Читайте також: “Я буду вірний Україні до кінця”, – партизан Владислав Овчаренко про полон і боротьбу за Луганськ.

Джерело: Трибун