Комунальний колапс, людські проблеми та байдужість “влади”: що відбувається в Донецьку
В окупованому Донецьку погіршується ситуація з водопостачанням, каналізацією, вивозом сміття тощо, тоді як загарбники ігнорують проблеми, зосереджуючись на показовій відбудові центру міста. Високі ціни на продукти та нерухомість контрастують із занедбаністю інфраструктури, але природа міста навесні залишається мальовничою.
У цьому матеріалі ТРИБУН зібрав огляд актуальних подій.
Дефіцит водиЗа даними Центру протидії дезінформації, у населеному пункті погіршується ситуація з водопостачанням. Якщо раніше вода в кранах з'являлася на кілька годин кожні два дні, то тепер вона подається лише раз на три доби.
Водночас місцеві жителі змушені платити за постачання окупаційній “адміністрації”, хоча фактично не отримують води.
Тим часом місцевий “виконуючий обов’язки очільника уряду ДНР” Андрій Чортков заявив про нібито “спростування” вищезгаданої інформації.
“Графіки подачі води залишаються колишніми” — сказав він.
Та в коментарях донеччани масово почали критикувати слова ворожого політика й зазначили, що реальна ситуація в місті ще гірша.
У русі спротиву “Жовта Стрічка” додали,
що поки люди сидять без водопостачання, загарбники вирішили відкрити фонтани.
“З фонтанами проблем нема, на них вода і напруга в місті наявні” — іронічно прокоментували в дописі.
“Річкові” каналізаціїУ Кіровському районі Донецька місцеві жителі занепокоєні критичною ситуацією з комунальними умовами. Вже понад півтора року підвали кількох багатоповерхівок залишаються затопленими каналізаційними стоками.
Внаслідок постійної вогкості у квартирах на перших поверхах поширилася пліснява. До проблем із сирістю додалася ще одна — у помешканнях постійно з’являються комахи, які не зникають упродовж усього року.
Люди з інших районів міста також поскаржилися на аналогічну проблему, яку росіяни не спішать усувати.
Одна з користувачок зазначила, що окупанти “відбудовують” лише центр Донецька, а на решту районів не звертають уваги попри скарги.
СміттєзвалищаСтабільно складною в окупованому місті залишається проблема вивозу сміття. Цілі купи, а подекуди й звалища утворюються просто у дворах багатоповерхівок.
За словами місцевих жителів, комунальники тижнями не вивозять мотлох та відходи.
“Будь ласка адміністрація відгукніться! Вулиця Челюскінців, 30-32 — більше 10 років стоїть звалище сміття” — у відчаї написали люди.
А такий вигляд має алея поблизу школи №92 — усе в смітті.
Водночас у жителів будинків 127,129 по вулиці Петровського ситуація дещо інша: 8 квітня працівники комунального підприємства сміття прибрали, однак сміттєвоз зачепив високовольтний кабель і пошкодив стовп. Дотепер, 25 квітня, він лежить на дитячому майданчику.
Старі дитмайданчикиМікрорайон Текстильник, один із найбільших у Донецьку, залишився без повноцінних дитячих майданчиків. У багатьох дворах гойдалки та гірки з радянських часів давно не ремонтувались, а деінде простір для ігор перетворився на справжнє звалище.
На Ляшенка, 2 конструкції стоять просто на землі, діти повертаються додому брудні, а через перебої з водою це створює додаткові труднощі для батьків.
У дворах на вулиці Висоцького ситуація трохи краща, проте майданчики занедбані, розхитані й небезпечні. Місцеві просять хоча б мінімум — прибрати сміття, пофарбувати споруди та облаштувати безпечне покриття.
Пізніше окупанти надіслали жителям лист-відповідь, у якому вказали, що “буде проведене обстеження майданчика і за необхідності виконаний дрібний ремонт”.
ЦіниВ одному з супермаркетів Донецька ціна на помідори черрі (919 руб = 460 грн) перевищила вартість динь (359 руб = 179 грн). Кінець квітня ознаменувався такими “економічними дивами”.
Ринок нерухомості в окупованому Донецьку тримається на дивовижному рівні навіть попри війну.
За даними з російського сайту купівлі-продажу житла, однокімнатні квартири тут продають у середньому за понад 1,85 млн рублів (близько 900 000 гривень).
Ціна за квадратний метр варіюється від 31 000 до майже 100 000 рублів залежно від району, стану будинку та поверховості. При цьому умови життя в багатьох будинках залишаються далекими від комфортних — із перебоями водопостачання, зношеними комунікаціями та загальною занедбаністю.
Кадри міста у квітніПрирода Донецька навесні вражає своєю красою. До прикладу, у парку Щорса квітнуть магнолії та сакури.
Набережна:
Лебеді в Будьоннівському районі:
Випадкові знімки Донецька з мережі:
Читайте також: У Донецьку достроково виписують пацієнтів та звільняють лікарняні місця: що сталося.