18-річна дівчина виїхала з окупованого Донецька та живе в Сумах: її історія
18-річна дівчина до повномасштабної війни проживала в окупованій російськими військами Макіївці, на Донеччині. У 2022 році родина переїхала в Донецьк. Там дівчина чекала свого повноліття й можливості втекти на підконтрольну Україні територію. Кілька тижнів тому з допомогою волонтерів їй це вдалося. Про життя в окупації, стосунки з рідними, втечу й подальші плани вона розповіла Суспільному.
Вона мріє якнайшвидше отримати український паспорт, а також вивчитись на архітекторку в Києві чи Львові. Ще кілька тижнів тому вона проживала в окупованому Донецьку, згадує дівчина: "Я ходила в школу. Ця окупація.. я навіть згадувати не хочу. Ти виходиш на вулицю, а у тебе на кожному кроці прапор Росії".
Про те, щоб виїхати з окупації, дівчина почала замислюватись кілька років тому, але через свій вік не могла це зробити. Перед 18-річчям остаточно, каже, прийняла для себе рішення:
Дізнавалась ціни, в Телеграмі дивилась, як це все зробити. Спілкувалась з людьми, які живуть на території України, як мені зробити паспорт. Все це планувала. А потім вже дізналася за волонтерів і було все легше,
тому що вони цим займались і допомагали мені.
В березні дівчині виповнилось 18 років, тоді вона і втілила свій задум: "Батькам я казала, що з подругами поїду в Таганрог. Буду з друзями день народження відзначати. Вони казали: "Ну, добре".
Нині дівчина тимчасово проживає в одному з гуртожитків Сум, але залишатись тут не збирається: "Планую взагалі виїхати в Київ або Львів і вступити там. Вивчитись, а потім, якщо війна не закінчиться, то може за кордон виїду. Може буду там практику проходити. І буду чекати закінчення війни і працювати".
Також, розповідає, що подала документи та чекає на паспорт: "Мене так налякали тим, що мені можуть не встигнуть паспорт зробити до вступу. В мене мрія: зробити паспорт і довести всім, що я громадянка України. Ось, а потім вступити. Стати незалежною людиною від батьків. Вже жити самостійно".
Читайте також: Українці масово повертаються в окупацію на Великдень: що відбувається у Шереметьєво.